Atatürk, sanatı seven, sanatçılara değer veren ve onları destekleyen bir devlet adamıdır. Çocukluğundan itibaren sanata ilgi duymuş ve bazı dallarıyla çok yakından ilgilenmiştir. Gençliğinde şiir ve edebiyata yakınlık duymuş, Namık Kemal’in şiirlerini okumuş ve ondan etkilenmiştir.
Atatürk’ün kaleme aldığı ve 1927 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisinde okuduğu “Nutuk” adlı eseri, Atatürk’ün en büyük edebî eseridir. Yazmış olduğu “Oğuz Oğulları” adlı şiir de Atatürk’ün şiir konusundaki yeteneğini sergileyen ve her Türk’ün okuması gereken bir eserdir.

Atatürk, şiir ve edebiyat dışında müziğe de büyük bir ilgi duymuştur. Şarkı ve türküleri dinlemekten büyük bir zevk alan Atatürk, zaman zaman okunan şarkılara eşlik etmiş, oynanan halk oyunlarına katılmıştır. Bazı Rumeli türküleri, onun sesinden notalara dökülmüş ve müzik repertuarımızda yer almıştır.

İlginizi Çeker mi ? : Footer Linklerinin SEO Açısından Önemi başlıklı konuda acisindan, Footer ve Linklerinin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konu İçin Yapılan Aramalar :
atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar (669), atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar nelerdir (135), atatürkün sanat alanında yaptığı çalışmalar (124), atatürk\ün sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar (76), atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar kısaca (75), atatürkün sanat hakkında yaptığı çalışmalar kısaca (42), atatürkün sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar (40), atatürkün sanat için yaptığı çalışmalar (38), atatürkün ülkemize sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar (33), atatürk\ün sanat için yaptığı çalışmalar (32), atatürkün ülkemizde sanatın gelışmesı için yaptığı çalışmalar maddeler halinde (32), atatürkün sanat alanında yaptığı yenilikler (32), atatürkün ülkemiz için yaptıkları (29), atatürk ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar (22), atatürkün sanat alanındaki çalışmaları (21), atatürk\ün sanatın gelişmesi için yaptıkları (20), atatürk\ün sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar kısaca (16), atatürkün ülkemizde sanatın gelişimi için yaptığı çalışmalar (16), atatürkün sanat için yaptığı çalışmalar kısaca (16), atatürk\ün ülkemizde sanat için yaptığı çalışmalar (15), ataturkun sanat icin yaptiklari (15), atatürk\ün sanat için yaptıkları (14), atatürk sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar (14), atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar nelerdir maddeler halinde (13), atatürk ve sanat vikipedi (12), atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar vikipedi (12), atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptıkları (12), atatürkün sanatla ilgili çalışmaları (11), atatürkün sanat alanındaki çalışmaları nelerdir (11), atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmaları (11), atatürkün ülkemizde sanatın gelışmesı için yaptığı çalışmalar özeti (10), atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar nelerdir kısaca (10), atatürkün ülkemizde sanat için yaptığı çalışmalar (1)
Share

Etiketler : , , , , , , ,

Benzer Başlıklar :
Bunlar da İlginizi Çekebilir :
 • Havanın Yaşamımızdaki Önemi
 • Bir Şiiri Düz Yazıya Çevirme İstanbulu Dinliyorum
 • iyimserlik kötümserlik
 • Ülkemizi Anlatan Yazılar
 • Atatürkün Vatan Ve Millet Sevgisini Anlatan Şiirler

 • Bu Yazıyı Oylayın :
  Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 1Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 2Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 3Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 4Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 5Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 6Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 7Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 8Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 9Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 10 (Toplam 8 kez oylandı; Oy Ortalaması: 10 üzerinden 5,75)

  (Oyunuzu yıldızların üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Değerlendirme sağa gittikçe olumlu yönde artar. Teşekkür ederiz.)
  Loading...Loading...

  2 Yorum var - “Atatürk ün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptıgı calısmalar”

  1. BEN BU SİTEYE BAYILDIM ARADIĞIM TÜM KONULARI BURADAN GÖREBİLİORUM :D:D:-):-)

  2. ben bu sitede istedigimi büldum sagolun

  Yorum Yazın

  Üyelik gerektirmez. Anonim yorum yapabilirsiniz.

  :D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

  YORUMUNUZ ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR !
  *