Atatürk, sanatı seven, sanatçılara değer veren ve onları destekleyen bir devlet adamıdır. Çocukluğundan itibaren sanata ilgi duymuş ve bazı dallarıyla çok yakından ilgilenmiştir. Gençliğinde şiir ve edebiyata yakınlık duymuş, Namık Kemal’in şiirlerini okumuş ve ondan etkilenmiştir.
Atatürk’ün kaleme aldığı ve 1927 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisinde okuduğu “Nutuk” adlı eseri, Atatürk’ün en büyük edebî eseridir. Yazmış olduğu “Oğuz Oğulları” adlı şiir de Atatürk’ün şiir konusundaki yeteneğini sergileyen ve her Türk’ün okuması gereken bir eserdir.

Atatürk, şiir ve edebiyat dışında müziğe de büyük bir ilgi duymuştur. Şarkı ve türküleri dinlemekten büyük bir zevk alan Atatürk, zaman zaman okunan şarkılara eşlik etmiş, oynanan halk oyunlarına katılmıştır. Bazı Rumeli türküleri, onun sesinden notalara dökülmüş ve müzik repertuarımızda yer almıştır.

İlginizi Çeker mi ? : 80/20 Kuralı ve Hayatımıza Yansımaları | Pareto Prensibi ile Kazanç Analizleri başlıklı konuda Analizleri, Hayatımıza ve Kazanç hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konu İçin Yapılan Aramalar :
atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar (687), atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar nelerdir (135), atatürkün sanat alanında yaptığı çalışmalar (125), atatürk\ün sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar (76), atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar kısaca (75), atatürkün sanat hakkında yaptığı çalışmalar kısaca (42), atatürkün sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar (42), atatürkün sanat için yaptığı çalışmalar (38), atatürkün ülkemize sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar (33), atatürkün sanat alanında yaptığı yenilikler (32), atatürkün ülkemizde sanatın gelışmesı için yaptığı çalışmalar maddeler halinde (32), atatürk\ün sanat için yaptığı çalışmalar (32), atatürkün ülkemiz için yaptıkları (29), atatürk ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar (22), atatürkün sanat alanındaki çalışmaları (21), atatürk\ün sanatın gelişmesi için yaptıkları (20), atatürk\ün sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar kısaca (17), atatürkün ülkemizde sanatın gelişimi için yaptığı çalışmalar (16), atatürkün sanat için yaptığı çalışmalar kısaca (16), atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar nelerdir maddeler halinde (15), ataturkun sanat icin yaptiklari (15), atatürk\ün ülkemizde sanat için yaptığı çalışmalar (15), atatürk\ün sanat için yaptıkları (14), atatürk sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar (14), atatürkün sanatla ilgili çalışmaları (12), atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptıkları (12), atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar vikipedi (12), atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmaları (12), atatürk ve sanat vikipedi (12), atatürkün sanat alanındaki çalışmaları nelerdir (11), atatürkün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptığı çalışmalar nelerdir kısaca (10), atatürkün ülkemizde sanatın gelışmesı için yaptığı çalışmalar özeti (10), atatürkün sanata bakışı ve bu alanda yaptığı çalışmalara örnekler kısaca (5), atatürk ün sanat için yaptığı çalışmalar (2), atatürk ün sanat için yaptıkları (1), atatürk ün sanat alanında yaptığı çalışmalar (1), atatürkün güzel sanatların gelişmesi için yaptığı çalışmalar (1), kendi ülkemizde sanatla ilgili yenilikler nelerdir (1), atatürk\ün güzel sanatlarla ilgili yaptığı çalışmalar (1), Atatürk\ün güzel sanatlara yaptığı faaliyetleri (1), atatürkün güzel sanatlarla ilgili yaptığı çalışmalar (1), atatürkün sanat alanında yaptığı yenilikler nelerdir (1), atatürk'ün sanatın gelişimi için yaptığı çalışmalar (1), atatürkün sanatla ilgili yaptığı çalışmalar nelerdir (1), ataturkun sanat hakkindaki yaptiklari (1), atatürkün sanata yaptığı çalışmalar (1), atatürkün ülkemizde sanat için yaptığı çalışmalar (1), atatürkün sanatın gelişimi için yaptığı çalışmalar (1), ülkemizde sanatla ilgili en yenilikler nelerdir (1)
Share

Etiketler : , , , , , , ,

Benzer Başlıklar :
Bunlar da İlginizi Çekebilir :
 • Lif Hangi Elementlerden Oluşur
 • Televizyonun Gelişim Aşamaları
 • Hayrettin'ten Aziz Yıldırım ve Samet Güzel videosu
 • Ülkemizde Deprem Ve Sel Felaketi Niçin Olmaktadır
 • Fitne Çıkartmak

 • Bu Yazıyı Oylayın :
  Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 1Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 2Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 3Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 4Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 5Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 6Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 7Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 8Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 9Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 10 (Toplam 8 kez oylandı; Oy Ortalaması: 10 üzerinden 5,75)

  (Oyunuzu yıldızların üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Değerlendirme sağa gittikçe olumlu yönde artar. Teşekkür ederiz.)
  Loading...Loading...

  2 Yorum var - “Atatürk ün ülkemizde sanatın gelişmesi için yaptıgı calısmalar”

  1. BEN BU SİTEYE BAYILDIM ARADIĞIM TÜM KONULARI BURADAN GÖREBİLİORUM :D:D:-):-)

  2. ben bu sitede istedigimi büldum sagolun

  Yorum Yazın

  Üyelik gerektirmez. Anonim yorum yapabilirsiniz.

  :D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

  YORUMUNUZ ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR !
  *