İlk inanan kadın:
Hz.Hatice
Peygamberimizin ilk eşi olan Hz.Hatice ilk inanan kişi ve kadındır.Hz.Hatice Peygameber efendimiz ile ilk olarak ticaret kervanını yönetmesi için tanıştı.
Peygamberimizin güzel ahlakı ve dürüstlüğünden etkilenip evlendi.
İlk inanan çocuk:
Hz.Ali
Peygamber efendimizin amcasının oğlu.Peygamber efendimiz amcası büyüttüğü için Hz.Ali’i büyütmeyi borç bilmiş ve bu borcunu ödemiştir.Hz.Ali’in inanma hikayesiyse şöyledir:
Peygamberimiz ve Hz.Hatice namaz kılmaktayken görür ve onları izler.Namaz sonundaysa Hz.Ali’Size bir sorum olacak! Siz ne yapıyorsunuz?’ peygamberimiz anlatır ve Hz.Aliden şu cevabı alır’Bende müslüman olmak sizin yaptıklarınızı yapmak isterim’buna karşılık olaraksa peygamberimizse ‘Babana sor; eğer o izin verirse sende müslüman ol’ der.Hz.Ali kapıdan çıkarken Allah’ın etkisiyle peygamberimize’Allah beni yaratırken babamıma sordu’diyerek geri döner.Bu yanıt karşısında peygamberimiz Hz.Ali’e yapması gerekenleri anlatır.
İlk inanan erkek:
Hz.Ebubekir
Peygamber efendimizin yakın arkadaşı.Çocukluk arkaşları olmalarına rağmen aralarında en ufak kavga dahi olmamıştır.Bildiklerini paylaşmada sınır taşımayan arkadaşların arasında biri olana kadar ayrım olmadı.

İlginizi Çeker mi ? : Çexiyada 3 günlük matəm başlayıb başlıklı konuda başlayıb, Çexiyada ve günlük hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konu İçin Yapılan Aramalar :
peygamber efendimize ilk inanan insanlar (20), hz muhammede ilk inananlar (3), hz muhammed\e inanan amcaları (2), peygamberimize ilk insanlar (2), peygamberimize inannan ilk kadinlar kimdir (1), peygamberlerimize ilk inanan 4 kişinin isimleri nedir (1), pygamberlere inanmamak (1), peygamberimize ilk inanan çocuklardan kimdir (1), peygamber efendimizi ilk inanan 4 kişi (1), Peygamber efendimize sorunsuz inanan (1), peygamber efendimize ilk inanan on kişi isimleri (1), 124 peygenberimzin adlari (1), nesreddin tusi heyatda oz yerini tapan insan xosbextdir insa (1), muhammede inanmış olan kişilerin adları (1), ilk inananlar (1), hz muhammed\e ilk inanan insanlar kimlerdir (1), hz muhammed'e ilk inanan kişi kimdir (1), hz muhammed inana 4 müslüman isimleri (1), hazratimuhammed inan amcasi (1), son inanan kisi peygameberimize (1)
Share

Etiketler : , , ,

Benzer Başlıklar :
Bunlar da İlginizi Çekebilir :
 • Hemşirelik Bakım Planı
 • tavşanın özellikleri ingilizce
 • Doğal Kaynaklar Nasıl Kullanılmalı
 • Avret Mahalli Ne Demektir ?
 • Kedinin Büyümüş Dişisine Ne Denir

 • Bu Yazıyı Oylayın :
  Değerlendirmeniz=> Hiç Beğenmedim : 10 üzerinden 1Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 2Değerlendirmeniz => Yetersiz : 10 üzerinden 3Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 4Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 5Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 6Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 7Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 8Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 9Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 10 (Toplam 2 kez oylandı; Oy Ortalaması: 10 üzerinden 5,50)

  (Oyunuzu yıldızların üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Değerlendirme sağa gittikçe olumlu yönde artar. Teşekkür ederiz.)
  Loading...Loading...

  Yorum Yazın

  Üyelik gerektirmez. Anonim yorum yapabilirsiniz.

  :D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

  YORUMUNUZ ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR !
  *