Yapmanin Püf Noktalari

internetten Satis Yapmanin Püf Noktalari
Açık artırma ipuçları

ebay’den yurtdışına nasıl satış yapılır? Ucuza mal nasıl kapılır? Gittgidiyor.com’da en çok hangi ürünler satın alınıyor? Açık artırma sitelerini sizler için araştırdık.
Bundan 10 sene önce yoldan geçen bir kişiye ikinci el eşya alıyor musunuz, diye sorsaydınız, cevap büyük ihtimalle hayır olurdu. Türkiye diğer batı ülkelerine göre ikinci el eşyayı pek sevmeyen bir ülkeydi. Ama ebay ve gibi açık artırma sitelerinin hayatımıza girmesiyle bu değişmeye başladı. Şu an yüz binlerce kişi internette bir şey satıyor ve bir şey alıyor. İkinci el ağırlıklı olarak başlayan bu sitelerde, yeni ürünler de satılıyor.

Açık artırma sitelerini bir tür online pazar yeri olarak tanımlayabiliriz. Bu sitelerde ticaretin her iki alanında da yer alabiliyorsunuz. İster ürün satabilir, isterseniz de ürün satın alabilirsiniz. Açık artırma sitesi bu alışverişte bir aracı rolü üstleniyor ve alışverişin güvenilir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Açık artırma sitelerinde nasıl daha ucuza ürün alırız, nasıl daha fazla ürün satarız, diye düşünüyorsanız birazdan anlatacağımız taktikler size büyük avantaj sağlayabilir.

BİR DÜNYA DEVİ ebay
Açık artırma sitelerinin kralı olarak tanımlayabileceğimiz ebay dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip. Sitenin hik’yesi de oldukça ilginç. Sitenin temelleri Echo Bay Technology Group’a dayanıyor. Programcı Pierre Omidyar tarafından kurulan bu küçük şirket 1995 yılında AuctionWeb adlı küçük bir açık artıma sitesinin forumunu yaparak işe başlamış. Omidyar, echobay.com adresini satın almak istemiş ama adresin satılmış olduğunu görmüş. ebay.com ismi o noktada gündeme gelmiş. Günümüzde milyarlarca dolar değere sahip olan ebay.com ismi o zaman zorunluluk olarak alınmış. 1997 yılında firmanın ismi ebay olarak değiştirilmiş ve firma sahipleri agresif bir şekilde siteyi tanıtmaya başlamışlar. 1998 yılında ebay 1 milyon kullanıcıya ulaşmış. ebay’de satılan ilk ürün ise bozuk bir lazer yazıcı. Ürün 14 dolara satılmış.

Şu an ebay’in 84 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. Firma 39 ayrı ülkede faaliyet gösteriyor. Sitenin üzerinden 2007 yılında gerçekleşen işlem hacmi ise 60 milyar dolar. Her saniye ebay üzerinden 1900 dolarlık alışveriş gerçekleşiyor.

ebay’de her alışveriş sonrası, satıcı ve alıcı karşılıklı birbirlerine puan veriyorlar ve not yazıyorlar. Bu işlem yapan kişiler için genel bir kanaat oluşturuyor. Puanlama sistemi alışverişin riskini azaltmayı amaçlıyor. Genel olarak, satıcı ve alıcı ürün teslimatının ardından birbirlerine puan veriyorlar.

Alıcı yedi gün içinde ödeme yapmazsa ve satıcı ebay’e bildirirse, uyarı alıyor. Alıcı bu uyarı sonrası da ödeme yapmazsa satıcıya satış fiyatı üzerinden kesilen ücret geri ödeniyor. Alıcı 3 ayrı uyarı aldıktan sonra da sistemden çıkarılıyor.

ebay’DE SATICILAR İÇİN İPUÇLARI
ebay ülkemizde özellikle yurtdışına satış amaçlı kullanılıyor. Yurtiçi satışlarda kullanıcılar GittiGidiyor.com’u tercih ediyorlar. ebay.com yurtdışına satacağınız ilginç bir malınız varsa oldukça bereketli bir mecra. Milyonlarca kullanıcı olduğu için ürünü satma olasılığınız çok yüksek. ebay, Türkiye’de özellikle Kapalıçarşı esnafı ve tekstilciler tarafından yaygın olarak kullanılıyor. Genelde satıcılar takılara ve giysilere yönelmiş durumdalar. Özellikle sahte ürünler yaygın olarak satılıyor. Dolce Gabana, Bvlgari veya Polo diye arama , satıcıların büyük bir kısmının Türk olduğunu göreceksiniz.

ebay’de bir ürün satacaksanız öncelikle ne satacağınıza karar vermek gerek. Kapalıçarşı esnafı tarafında iyice doldurulmuş takı pazarına hiç girmemekte fayda var. Ayrıca giyim eşyası satmak da rekabet nedeniyle oldukça zor sayılır. Bunun dışında hemen her türlü ürünü satabilirsiniz. Yeter ki biraz yaratıcı olun. Örnek vermek gerekirse futbol formaları, eski para ve k’ğıtlar rahatlıkla satılabilen ürünler. Satacağınız ürünün Türkiye’ye özel olmasına önem verin. Eğer satacağınız ürün yurtdışında kolayca bulunabilen bir ürünse satış şansınız daha zor olacaktır. Ama mesela bir Angelina Jolie hayranı üzerinde Angelina Jolie’nin resmi bulunan bir Türk dergisine 30 dolar rahatlıkla verebilir. Veya imzalı bir Fenerbahçe forması çok rahat 100 dolara alıcı bulabilir.

Gümrükte sorun yaşamak istemiyorsanız elektronik eşya satmayın. Zaten bu alanda Çinlilerle rekabet etmenize imk’n yok. Eski dergiler, antika eşyalar rahatlıkla satılabilir ürünler arasında yer alıyor.

GÜZEL SÜSLEYİN
Satacağınız ürünü seçtikten sonra yapmanız gereken ürünü iyi bir şekilde sergilemek. Bunun için listelemenizi iyi bir web editörü ile yapmanızda fayda var. Veya bu iş için özel geliştirilmiş yazılımları da kullanabilirsiniz. Bu tarz yazılımlara örnek olarak Auction Lizard: Online Auction Listing Shareware for eBay, Yahoo!, and Amazon.com adresine bakabilirsiniz.

ebay’de ürün satarken başarılı olmak için ebay skorunuzun yüksek olması çok önemli. Kimse daha önce işlem yapmamış biriyle alışveriş yapmak istemez. Bu yüzden satış yapmadan önce en az 10-20 ürün satın alın, 1-2 dolarlık ucuz ürünlere yönelin. Bu şekilde ebay skorunuzu yükseltebilirsiniz.

Satış yaparken en önemli konulardan biri doğru zamanın seçimidir. Eğer alıcı kitlesi olarak Avrupa’yı hedefliyorsanız, açık artırmanın başlangıç saati olarak akşam saatlerini seçin. Bu saatler en başarılı saatlerdir. Eğer hedef kitleniz ABD ise o zaman ABD’de akşam saatleri olan bizde sabahın en erken saatlerini seçin. Türkiye saati ile gece 3-4 gibi yaptığınız bir listeleme ABD’de tam hedefine ulaşacaktır.

FİYATI DÜŞÜK BAŞLATIN
Açık artırmayı düşük fiyattan başlatmak her zaman ilgi çekecektir. Bu yüzden olabildiğince düşük fiyatla başlayın. İsterseniz bir rezerv fiyat da koyabilirsiniz. Eğer aynı üründen elinizde çok sayıda varsa BUY NOW (hemen al) tarzı sabit fiyatlı listeleme de yapabilirsiniz. Ama unutmayın, en fazla ilgiyi açık artırma ürünleri çeker.

ebay, GittiGidiyor gibi güvenli bir ödeme sistemine sahip değil. Bu yüzden karşılıklı güven büyük önem taşıyor. Ürünü sattıktan sonra alıcı ile hemen temasa geçin. Ürünü ne zaman göndereceğinizi söyleyin. Ürünü kesinlikle taahhütlü posta ile gönderin ve ürünü gönderdikten sonra takip numarasını alıcıya iletin. Alıcı ile iyi bir ilişki kurarsanız pozitif puan alırsınız, bu da sizin daha rahat satış yapmanızı sağlar.

Ödeme sistemi olarak sadece Paypal kabul edin ve sadece kontrol edilmiş (verified) Paypal kullanıcılarına gönderi yapın. Western Union gibi diğer ödeme sistemlerinde sahtek’rlıklar olabiliyor. Bu yüzden dikkatli olun. 1000 doların üzerinde ürün satmamaya çalışın. ebay’de satıcı olmak tamamen güvenli gözükse de, çalıntı kredi kartı ile yapılan bir alışveriş başınızı ağrıtabilir, unutmayın.

ebay’DE ALICILAR İÇİN İPUÇLARI
ebay’de Türkiye’de pahalı alacağınız birçok ürünü çok ucuza bulabilirsiniz. Özellikle elektronik alanında Çinli satıcılar çok iyi ürünler sunuyorlar. ebay’de alışveriş yaparken bazı şeylere dikkat etmek gerekli. Öncelikle ebay güvenli bir alışveriş ortamı sunmadığı için satıcıya güven çok önemli. Her ne kadar Paypal ödeme konusunda belli bir seviyeye kadar güvence sunsa da, eğer satıcı ürünü göndermezse veya daha kötüsü bozuk ürün gönderirse epey canınız sıkılabilir. Bu yüzden siz siz olun, alışveriş yaparken en az 100 işleme sahip kullanıcıları tercih edin. Power Seller olarak adlandırılan satıcılara yönelin. Bu kullanıcılar ebay’i bir iş olarak görürler ve kötü puan almayı veya ebay hesaplarının kapatılmasını göze alamazlar. Bu yüzden onlarla alışveriş yaparken içiniz rahat olur.

ebay bir açık artırma sistemi olduğu için aynı ürünü farklı fiyatlara almanız olası. Bu yüzden alacağınız ürünü iyi seçmek gerekli. Eğer bir ürüne çok talep varsa ve aynı üründen başkalarında da varsa talep az olan ürüne yönelin. Benzer ürünlerin kapanış fiyatlarını inceleyin. Bu size ürünün fiyatı hakkında bir fikir verecektir. Teklifinizi açık artırma bitmeye yakın yapın. Hatta ne kadar geç yaparsanız o kadar daha iyi olacaktır. Bu sayede diğer kişilerin teklif yapmasına fırsat tanımamış olursunuz. Hatta bu iş için Sniper adı verilen özel yazılımlar var. Bu yazılımlarla açık artırmanın bitmesine saniyeler kala teklif yapabilirsiniz. Google’de ‘ebay sniper’ diye bir arama yaparsanız birçok ürünü görebilirsiniz.

ÖLÜ ZAMANLARI KOLLAYIN
ebay’den ucuz mal kapmanın bir diğer yolu da ölü zamanları seçmektir. Mesela ABD için en ölü zamanlar Türkiye için sabah 10-11 saatleridir. Bu saatlerde ABD’de gecenin yarısıdır ve kullanıcı sayısı azdır. Bu saatleri kollarsanız malı ucuza götürebilirsiniz.

Alışveriş yaparken sadece ürünün fiyatına bakmayın. Çoğu kullanıcı hile yapıp ürünün fiyatını ucuz tutup postalama ücretinden k’r eder. Bu yüzden kesinlikle postalama ücretine bakın. Türkiye için postalama ücreti belirtilmemişse satıcıyla bağlantıya geçip sorun.

ebay’den alışveriş yaparken en büyük sorunlardan biri de gümrüktür. Genel olarak pahada ve boyutta küçük şeyler gümrüğe takılmadan adresinize gelir. Ama olur ya bir gitar sipariş ederseniz, bu gümrüğe takılacaktır. Gümrüklerimizin hali ortada, bürokrasi ile uğraşmak istemiyorsanız büyük ve pahalı şeyler sipariş etmeyin. CD, giysi, MP3 çalar gibi ürünler gümrüğe tabii değil. O tarz ürünlere yönelin.

Ödemelerinizi sadece Paypal’la yapın ve ebay’in o kullanıcıya ne kadar Paypal koruması sağladığını kontrol edin. Eğer kullanıcı düzgün bir ülkede ve düzgün bir skora sahipse 2000 dolara kadar alışverişiniz Paypal güvencesi altındadır. O tarz satıcılara yönelin.

GİTTİGİDİYOR İPUÇLARI
5 Şubat 2001′de faaliyete başlayan GittiGidiyor, 2 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip. 450.000′den fazla günlük ziyaretçi alan sitede ayda 120 bin ürün satılıyor. GittiGidiyor.com’da 2007 yılında, 1.365.328 adet işlem ile, toplam 1.491.936 adet ürün satışı gerçekleştirildi. GittiGidiyor.com, bu yıl en çok işlem yapan kullanıcılarını ’2007′nin Yıldızları’ olarak ödüllendirdi. En çok alım yapan ‘end_emperor’ adlı kullanıcı 3,626 işlem ile birinci, ‘aytur11′ adlı kullanıcı 3,236 işlem ile ikinci ve ‘oktayaras’ adlı kullanıcı 2,581 işlem ile üçüncü oldu.

ebay geçtiğimiz sene GittiGidiyor.com’a ortak olmuştu. Resmi olarak açıklanmasa da ebay’in GittiGidiyor’un yüzde 10′unu aldığını belirtiliyor. Türkiye’nin en büyük açık artıma sitesi olan GittiGidiyor.com aslında ebay’den bile daha iyi özelliklere sahip. Sitenin güvenilir e-ticaret ortamı sunması en büyük artılarından birisi. ebay’in aksine GittiGidiyor.com’da alışveriş yaparken paranız güvence altında. GittiGidiyor.com bir aracı rolü üstlenip paranızı emanette tutuyor ve sadece siz onay verdiğiniz zaman para satıcıya aktarılıyor.

ebay için verdiğimiz öneriler GittiGidiyor.com için de geçerli. Bunun yanında dikkat edilmesi gereken birkaç husus daha var. GittiGidiyor.com maalesef çalıntı mallar için yaygın olarak kullanılıyor. Bu yüzden ürün satın alırken faturalı ve ambalajlı ürünlere yönelmekte fayda var. Özellikle cep telefonu satın alacaksanız faturasız, kutusuz ürünlere kesinlikle yönelmeyin.

ANADOLU’YA MAL SATIN
GittiGidiyor.com’da aklınıza gelecek her ürün satılıyor. En çok tercihe edilen ürünler ise cep telefonu ve dijital fotoğraf makineleri. Genel olarak elektronik GittiGidiyor.com’da iş yapıyor. Eğer İstanbul’da oturuyorsanız, Tahtakale gibi yerlerden ucuza elektronik alıp, Anadolu’ya satabilirsiniz. İstanbul’da çok ucuza bulabileceğiniz ürünler Anadolu’da kolay kolay bulunmuyor. Ayrıca boş CD ve DVD satmak da iyi bir alternatif olabilir.

ebay’de olduğu gibi GittiGidiyor.com’da da skor çok önemli. Bu yüzden işe başladığınız zaman ilk önce iş yerinizdeki, okulunuzdaki arkadaşların eski ürünlerini satarak başlayın. En az 10-20 ürün satın ki kullanıcılar size güvensin. Evinizde kullanmadığınız her şeyi GittiGidiyor.com’da satabilirsiniz. Ucuz ürünlerle başlayın sonra pahalı ürünlere geçin.

ASGARİSİZ SERGİLEYİN
Asgarisiz 1 YTL, GittiGidiyor.com’da en çok tercih edilen sergileme yöntemlerinden birisi. Ürünler bu şekilde sergilendiği zaman daha fazla ilgi görüyor. Siz de ürünlerinizi böyle sergileyin. Eğer ürününüze güveniyorsanız bu yöntem başarılı olacaktır. Yalnız unutmayın asgari fiyat koymadığınız için ürün beklediğinizden çok daha ucuza gidebilir.

Saat kuralı GittiGidiyor.com için de geçerli. En iyi saatler 20-22 arası. Genelde ürünlerinizi bu saatlerde sergilemeye bakın. Ayrıca gündüz herkesin öğle tatili olan 12-13 saatleri de iyi saatler. Ama sakın gece 24:00′den sonra ürün sergilemeyin, ucuza gidecektir.

Eğer satacağınız ürün pahalı bir ürünse kesenin ağzını açın ve promosyon listeleme seçeneklerini satın alın. Bu size daha fazla kullanıcı ve teklif getirecektir.

GittiGidiyor.com’u sürekli olarak kullanacaksanız bir sanal dükkan açmak faydalı olacaktır. Ayrıca kargo şirketleri ile anlaşma yaparak kargo maliyetlerinizi düşürebilir ve böylece rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

İlginizi Çeker mi ? : Daha Hızlı Yeni Tarayıcılar başlıklı konuda Hızlı ve Tarayıcılar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konu İçin Yapılan Aramalar :
ebay sat (236), gitti gidiyordaki ürünler orjinal mi (21), eba sat (14), e bay da satış nasıl yapılır (9), gittigidiyor tupperware (9), gittigidiyor saat (7), gittigidiyor hileleri (5), ebay de satış nasıl yapılır (5), tupperware satis ortakligi (4), tupperware nasıl satabilirim (4), ebay antik obje (4), giti gittigidiyor (4), gıttıgıdıyor tupper (3), tupperware sahtesi (3), ebay ticaret yapmak (3), ebay nasıl satış yapılır (3), internette satış yapmak (3), ebayda satış nasıl yapılır (3), ebay com (3), gitti gidiyor da en çok ne aranmış (3), 2 el kıyafet internetten satış (3), internetten yurtdışına ürün satmak (2), gittigidiyorda satış nasıl yapılır (2), internette eski şeyler satmak (2), ebay türkiye saat satışları (2), ebay de ticaret yapmak (2), eski yumak dergileri satış (2), internetten satış yapmanın ipuçları (2), tupperware in sahtesi varmı (2), ebayda satış yapmak (2), ebay da nasıl satış yapılır (2), tupperware yi internette nasıl satabilirim (2), gittigidiyor satış hileleri (2), ebay da satış nasıl yapılır (2), yurtdışına nasıl mal satarım (2), angelina jolie çimlerin üstünde (2), gittigidiyor dükkan açmak (2), ebay\de nasıl satış yapılır (2), gittigidiyordan nasil hizli satarim (1), internet üstünden satılacak şeyler (1), internet yurtdışına satış (1), gittigidiyordan satış yapmak (1), gittigidiyoren çok satılan saatler (1), internet üstü satış yapmak (1), gittigidiyoren ucuz tupperware yağ (1), ikinci el kıyafet nasıl satabilirim (1), internet satışlarında en çok hangi ürün satılıyor (1), internet satış ipuçları (1), internet ikinci eşya kıyafet satış sitesi (1), ilim artirma ipucu (1), internet satışta ipuçları (1), ikinci el satış nasıl yaparım (1), ikinci el kıyafetlerimi internette nasıl satabilirim (1), internet satış hile (1), gittigidiyoren ucuz tupperware 4 (1), gittigidiyordan alışveriş yapmak caiz mi (1), gittigidiyordan alışveriş caizmi (1), gittigidiyor yorum hilesi (1), gittigidiyor üzerinden ticaret yapmak caiz midir (1), gittigidiyor ürün satışı (1), gittigidiyor tupperware ürünleri (1), gittigidiyor satış işlemleri (1), gittigidiyor tarzı siteler (1), gittigidiyor satış yapmak (1), gittigidiyor satis puf noktalari (1), gittigidiyor satin aldiktan sonra urun icerigi basligi degisti (1), gittigidiyor puf (1), gittigidiyor neteller (1), gittigidiyor yurtdışından satış yapmanın (1), gittigidiyor2 el eşyalar (1), gittigidiyorda aracı olmak (1), gittigidiyordan alışveriş caiz mi (1), gittigidiyorda tupperware satabilirmiyim (1), gittigidiyor yılın en çok satış yapan kullanıcı (1), gittigidiyorda satış listelemelerde html hileleri (1), gittigidiyorda satici olmak (1), gittigidiyorda nasıl ürün satarım (1), gittigidiyorda nas (1), gittigidiyorda kullanıcı yorumları hilesi (1), gittigidiyorda eski saatler (1), gittigidiyorda en çok satış yapanlar (1), gittigidiyorda cok urun satmak (1), gittigidiyor neden is ortakligi onaylanmadi (1), internette ne satarım (1), yurtdışından satış nasıl yapılır (1), tupperware internetten ürün satışı nasıl yapılıyor (1), tupperware internetten satış (1), tupperware internetten nasil alisveris yapabiliriz (1), tupperware internette satmanın püf noktaları (1), TUPPERWARE İNTERNET SATIŞ (1), tupperware gittigidiyorda sahtesi (1), tupperware gittigidiyor com (1), tupperware ebay de satisi (1), tupperware e bau com (1), tupperware almak caiz mi (1), tupperware (1), tupper urunlerini nasil satabilirim (1), tupperware promosyon dukkanda satış yapıla biliyormu (1), tupperware satan siteler (1), tupperware ürünleri gittigidiyor orjinalmi (1), yurtdışında ebay de ticaret (1), yurtdışına ne satabilirim (1), yurtdisina internetten ne satabilirim (1), yumak dergilerisatış noktası (1), urun gittigidiyor tupper (1), ucuza satilan tupperware ürünleri (1), türkiyede yurtdışı satışlar yapan siteler (1), tupperwarenin sahtesini satanlar (1), tupperwarenin sahtesi varmi (1), tupperwarede internette satış (1), tupperware ürünlerinin sahtesi var mı (1), tupperware ürünlerini nasıl satabilirim (1), tupper gittigidiyor com (1), tupper gıttı gıdıyor (1), internetten satışı yapılan ürünler (1), internetten satış yapın (1), internetten satış saat (1), internetten satılabilecek şeyler (1), internetten ne satabilirim (1), internetten nasıl satış yaparım (1), internetten kıyafet satışı nasıl yapabilirim (1), internetten faturasiz nasil satis yapilir (1), internetten abd ye nasıl mal satarım (1), internette yurtdışı kıyafetlerini nasıl satıyorlar (1), internette tupper satmak (1), internette saat satışı (1), internetten tum dunyaya satis yapabileceginiz site (1), internetten tupperware alan varmı (1), internetten tupperware nasıl satabilirim (1), tubbervoire en cok hangi saatte daha cok satis olur (1), tapırwer ürünlerini internetten nasıl satabilirim (1), pazarda satılacak ilginç mallar (1), orijinal tupper nasil (1), neteller ile gitti gidiyordan alışveriş (1), neteller ile ebayda alısverıs yapılabılıyormu (1), ithal mallar internet satış (1), internetten yurtdışına satış (1), internetten yurtdışına satabilirim (1), internetten yurtdışı satış (1), internetten ucuz ürün alıp satış yapmak (1), internetten tupperware satanlar (1), ınternette saat nasıl satılır (1), gittigidiyor nasıl ürün satarım (1), ebayda en çok satanlar (1), ebay satış yapan firmalar (1), ebay satış nasıl (1), ebay satış kıyafet (1), ebay satış ipuçları (1), ebay satış (1), ebay satıcı olmak için ne yapılır (1), ebay nasıl başarılı satış yapılır (1), ebay kıyafet satışı (1), ebay kıyafet (1), ebay ilk kez satış (1), ebay ile yurtdışına satış (1), ebay gıttıgıdıyor antika objeler (1), ebay satış yurtdışı (1), ebay sitesinde nasıl ürün satarım (1), ebay sitesinde satış nasıl yapılır (1), ebayda dükkan açmak ürün nasil sayfada olusturulur (1), ebayda aldığım ürün nasıl satarım (1), ebay yurtdışına satış (1), ebay yurtdışı satış (1), ebay yurtdışı gönderi fiyat (1), ebay ürün satışı ortağı (1), ebay türkiye satış (1), ebay de satış yapmak başarı (1), ebay türkiye eski mal sat (1), ebay türkiye de nasil satis yapilir (1), ebay türkçe (1), ebay türk satıcıların sorunları (1), ebay den yurtdisina satis (1), ebay den nasıl satış yapılır (1), ebay de türkiye\den satış (1), ebay da nasıl ürün satabilirim (1), ebay da nasıl satış yapabilirim (1), ebay alışveriş ipuçları (1), EBay adresile gitigidiyor (1), e-bau com (1), e bay de (1), e bay da nasil urun satablirin (1), demet gündüz gittigidiyor (1), çimlerin üstünde angelina jolie wallpaperi (1), bi ürün gittigidiyorda kaça satılır (1), Ä°NTERNETTEN SÄ°TEKURUP SATIS YAPIN (1), 2 el ürünleri nasıl satarım (1), ebay da ne satılır (1), ebay da saatler (1), ebay da urun nasil satilir (1), ebay de turkiyeye SATIŞ OLURMU (1), ebay de türkiye (1), ebay de ticaret nasıl yapılır (1), ebay de satisi nasil artirrim (1), ebay de satisi nasil artiririm (1), ebay de satış yapmak (1), ebay de satis nasil arttirilir (1), ebay de satici olmak (1), ebay de orjinal mi (1), ebay de nasıl ürün satılır (1), ebay de ikinji el satış (1), ebay de başarili nasil olunur (1), 2 el saat gittigidiyor (1), ebayda nasıl satış yapılır (1), gittigidiyor nasıl daha fazla satış (1), gittigidiyor com SİLAH (1), gittigidiyor com da nasıl satış yapabilirim (1), gittigidiyor com cartıer saat 2 el (1), gittigidiyor autlet tupperware ürünler (1), GİTTİGİDİYOR 2 EL KIYAFETLER (1), gitti gidiyorda ürün nasıl satılır (1), gitti gidiyorda tupperware ürünleri nasıl faturalı oluyor (1), gitti gidiyorda satış teknikleri (1), gitti gidiyorda satılan tupperware markalı ürünler orjinal mi (1), gitti gidiyor tupperware al (1), gitti gidiyor tupperware (1), gitti gidiyor da nasıl ürün satabilirim (1), gittigidiyor com tupperware (1), gittigidiyor comda ürünlerimi nasıl satabilirim (1), gittigidiyor da nasil daha cok satis yapilir (1), gittigidiyor nasıl alışveriş yapılır satış nasıl yapılır (1), gittigidiyor nasıl alışveriş yapılır (1), gittigidiyor ipuçları (1), gittigidiyor ikinci el (1), gittigidiyor için html (1), gittigidiyor hilesi (1), gittigidiyor gibi siteler (1), gittigidiyor en çok satış (1), gittigidiyor en çok satılanlar (1), gittigidiyor en çok satılan (1), gittigidiyor ebay eski türk parası (1), gittigidiyor da satılan ürünler orjinalmi (1), gitti gidiyor comdan tupper alanlar (1), gitti gidiyor com yumak dergileri satış (1), GİTTİ ebay de (1), ebayde satılan ürünler (1), ebayde satıcı olmak (1), ebayde nasil satis yapabilirim (1), ebayde giyim satmak (1), ebayde en cok hangi ürün satilir (1), ebaydan nasıl satış yapılır (1), ebaydan alınabilecek ilginç (1), ebaydan al gittigidiyorda sat (1), ebayda türkiyeden ne satılır (1), ebayda türk alıcılar (1), ebayda sattığım ürünü yurtdışına kaça gönderirim (1), ebayda satis caiz mi (1), ebayde satış yapmak (1), ebayde skor (1), ebayde ürün satmak (1), GİTT GİDİYOR DA NASIL MAL SATILIR (1)
Share

Etiketler : , , , ,

Benzer Başlıklar :
Bunlar da İlginizi Çekebilir :
 • Atatürkün Öğretmenlere Sunduğu İlkeler Nelerdir
 • Çevremizdeki Ortak Miras Ürünleri Nelerdir
 • Fizikte Kullanılan Temel Büyüklükler
 • Ogün Sanlısoy – Bilmece
 • Klarnet Ve Zurnanın Farklı Yönleri

 • Bu Yazıyı Oylayın :
  Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 1Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 2Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 3Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 4Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 5Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 6Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 7Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 8Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 9Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 10 (Toplam 3 kez oylandı; Oy Ortalaması: 10 üzerinden 10,00)

  (Oyunuzu yıldızların üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Değerlendirme sağa gittikçe olumlu yönde artar. Teşekkür ederiz.)
  Loading ... Loading ...

  2 Yorum var - “İnternetten Satış Yapın | eBay ve Gittigidiyor İpuçları”

  1. peki biz internetten bakarken ürünün ikinci elmi yoksa yenimi olduğunu nereden anlıcaz çünkü bazıları orijinal foto koyup çok ucuza satabiliyo bana pek inandırıcı gelmiyo

  2. mesela ben im bir yakınım şu an amerikada ben de o gelirken alsın diye ebaydan ipod bakıyorum ebayda $190 a bile varken amazonda 32 gb lısı $274 dolara yani ebaydaki acaba sıfır mıdır

  Yorum Yazın

  Üyelik gerektirmez. Anonim yorum yapabilirsiniz.

  :D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

  YORUMUNUZ ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR !
  *