-Ben çocukken salaktım. Edip Akbayram´ın ismini Edi zannederdim. Yani o, benim için ´Edi Pakbayram´di.
-Ablama, ´Nasıl olup da koca bir günü canin sıkılmadan evde oturarak geçiriyorsun?´ demiştim.
´Büyüyünce insanin canı sokakta oynamak istemez ki´ cevabını vermişti. Uzunca bir sure büyüyüp büyümediğimi anlamak için kendime, ´Canin sokakta oynamayı istiyor mu?´ diye sormuştum.
-Annem erkeğin cinsel organını ´pipi´, kadınınkini ´kutu´ olarak tanımlamıştı.O zamanlar TRT´de Cenk Koray´ın sunduğu ´Tele Kutu´ diye bir yarışma vardı. Yarışmacılar, ´Hayır Cenk Bey. Ben kutumu açmak istiyorum´ deyince koşarak odadan kaçardım.
-Sabahları kalktığımda aklimin hala yerinde olup olmadığını anlamak için 2+2, 3+4 gibi toplama işlemleri yapardım. Sonuçlar doğru olunca da çok sevinirdim.
-Dedemle parka gittiğimiz bir gün TRT´ciler çekim için oradaydı.Beni oynarken çektiler. Yayın günü bizim aile, jeneriğinde gözüktüğüm çocuk programını izlemek için televizyon başına gecti. Kendimi ekranda görünce,´Beni niye parkta unuttunuuuuz?´ diye gözyaşlarına boğulmuştum.
-´Geri vites´ kavramım yoktu. Şoför, kolunu koltuğa atıp arkaya doğru bakınca araba otomatikman geri geri gidiyor zannederdim.
-Benden büyük kuzenlerim dondurmacıların dondurma külahlarının sivri kısmıyla kulaklarını karıştırdığını söylemişti. İnanmıştım. Hala da külahların sivri kısımlarını yemem, çöpe atarım.
-Babaannem bir gün gelirse sevdiğim dizilerin olmadığı bir gün gelsin istiyordum.
-Abimle Karaoğlancılık oynardık. O Karaoğlan olurdu, beni de Bizans askeri yapardı. Sonra evire çevire döverdi. Çok mühim bir şey yaptığımı sandığım için canim yansa bile hiç sesimi çıkarmazdım.
-Yeşil ve siyah zeytinin ayrı ağaçlarda yetiştiğini sanırdım. Bulmacalardaki,´Annenin erkek kardeşi´ kısmına dayımın beş harfli ismini sığdırmaya çalışırdım.
-Anaokulunda patates baskısı yapmayı öğrenmiştik. O kadar hoşuma gitmişti ki, evde duvarlara, masa örtülerine filan basmıştım.Ancak sanat merakım annemin yeni aldığı beyaz eteğe patatesi yapıştırmamla son bulmuştu.Hem gönlünü almak hem de el koyduğu patateslerime kavuşmak için dahiyane bir fikirle öğretmenimin yanına gittim. ´Annem´ yazısını patatese oydurttum. Sevinçle eve gelerek soyundum. Renkli boyalara batırdığım patatesi vücudumun her tarafına bastım. Sonra da annemin karsısına gectim. Beni o halde gorunce ağlamaya başlamıştı.
-Madonna ile Maradona´yı kardeş zannederdim. Kendi kendime, ´Bunların babası ne şanslı be. Bir çocuğu futbolun kralı,biri müziğin kraliçesi´ derdim.
-Birinden özür dilediğim zaman Allah´ın bana bir özür vereceğini sanırdım. Sakat olacağımı düşünüp hemen ´dilediğim özrü ´ geri alırdım.
-Kurban Bayramı´nda toplanan derilerden uçak yapıldığını sanırdım.Uçakların diş yüzeyinin bu derilerle kaplandığı için Türk Hava Kurumu´nun topladığını düşünüyordum. Uçak kaçırma filmlerinde silahla ateş edildiğinde ya da bomba patladığında, ´Ayyy! Deri delindi!´derdim.
-´Gil´ diye konuşanları fakir zannederdim. -Annem banyodan çıktıktan sonra babamın söylediği, ´Sıhhatler olsun´ lafını ´Saatler olsun´ diye anlardım. Bunun da, ´Banyoda amma çok kaldın´ gibi bir şey demek olduğunu sanıp babamın anneme kızdığını düşünürdüm. Annemin buna karşın niye sadece, Sağol´ dediğini merak ederdim. ´Ne kibar kadın,derdim.

İlginizi Çeker mi ? : Unutma Sevdiğin Seni Seçer başlıklı konuda Seçer, Sevdiğin ve Unutma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konu İçin Yapılan Aramalar :
facede komik yorumlar (76), beğeni rekoru kıran sözler (60), begenme rekoru kıran sözler (57), facebookta rekor kıran sözler (24), facede rekor kıran sözler (13), facebookta beğeni rekoru kıran sözler (13), rekor kıran sözler (8), beeni rekoru kran szler (6), beenme rekoru kran szler (5), rekor kıracak sözler (4), rekor kiran ask sozleri (3), tklama rekoru kran szler (3), beğeni rekorları kıran sözler (3), facede beğeni rekoru kıran sözler (2), facebookta rekor beğeni kıran durumlar (2), facede begeni kiran sozler (2), begenme rekorlari kiran sozler (2), tıklanma rekoru kıran sözler (2), rekor kırmış sözler (2), begeni rekoru kiran soz (2), facede yorum rekoru kiran resim ve sozler (1), facede rekor kıran komik sözler (1), facede rekor kiran en guzel soz (1), facede rekor kıran durumlar (1), Fecebook ta rekor kıran sözler (1), guzel sozler begenme rekoru kıran sozler (1), komık sozler rekor (1), Rekor beğeni sôzler (1), tıklanma rekoru kıran yazılar (1), tıklanma rekoru kıran aşk sözleri (1), rekor kiran sevgi sozleri (1), rekor kıran komik sözler (1), rekor kıran güzel sözler (1), rekor kiran facebokkk en komik sozler (1), rekor kiran etkileyici sozler (1), rekor kıran en komik mesajlar (1), rekor kıran en güzel sözler (1), rekor kıran beğeni sôzler (1), facede durum begenisi kiran sozle (1), facede beğenme rekoru kıran sözler (1), beğenmerekor kıran aşk sözleri (1), Beğenme rekoru kran güzel sözler (1), begeni rekoru kıran komik sözler (1), beğenme rekoru kıran aşk sözleri (1), beğenme rekoru kıracak sözler (1), begeni rekoru kirmis sozler (1), beğeni rekoru kıran laflar (1), begeni rekoru kiran etkileyici sozler (1), beğeni rekoru kıran aşk sözleri (1), beğeni rekoru kıracak sözler (1), Beğeni kıracak sözler (1), dünya rekoru kıran güzel sözler (1), dünyada begeni rekoru sözler (1), dunyada rekorlarr kırannn cokk komıkk sozlerrrr (1), facede beğenme rekoru kıran aşk sözleri (1), facebook\ta beğenme rekoru kıran aşk sözleri (1), facebook\ta begeni kiran sözler (1), facebookta tıklanma rekoru kıran sözler (1), facebookta beğenme rekorları kıran komik durumlar (1), facebookta beğeni rekoru kıran sözler durumlar (1), facebook tıklanma rekoru kıran sözler (1), facebook ta beğenme rekor kıran sözler (1), facebok/tiklanmasözleri (1), face de rekor kiracak guzel sozler (1), en güzel facebook durumları rekor kıran (1), begen me rekoru kırcak sözler (1)
Share

Etiketler : , , , , ,

Benzer Başlıklar :
Bunlar da İlginizi Çekebilir :
 • Graham Bell İn Hayatı İngilizce
 • Roketlerin Yapısı Ve Çalışma Prensipleri
 • Atomun Olumlu Ve Olumsuz
 • Toprak Kirliliğinin Nedenleri
 • Maden Mühendisleri Nelerle Uğraşırlar?

 • Bu Yazıyı Oylayın :
  Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 1Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 2Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 3Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 4Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 5Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 6Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 7Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 8Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 9Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 10 (Toplam 1 kez oylandı; Oy Ortalaması: 10 üzerinden 3,00)

  (Oyunuzu yıldızların üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Değerlendirme sağa gittikçe olumlu yönde artar. Teşekkür ederiz.)
  Loading...Loading...

  Yorum Yazın

  Üyelik gerektirmez. Anonim yorum yapabilirsiniz.

  :D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

  YORUMUNUZ ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR !
  *