-Ben çocukken salaktım. Edip Akbayram´ın ismini Edi zannederdim. Yani o, benim için ´Edi Pakbayram´di.
-Ablama, ´Nasıl olup da koca bir günü canin sıkılmadan evde oturarak geçiriyorsun?´ demiştim.
´Büyüyünce insanin canı sokakta oynamak istemez ki´ cevabını vermişti. Uzunca bir sure büyüyüp büyümediğimi anlamak için kendime, ´Canin sokakta oynamayı istiyor mu?´ diye sormuştum.
-Annem erkeğin cinsel organını ´pipi´, kadınınkini ´kutu´ olarak tanımlamıştı.O zamanlar TRT´de Cenk Koray´ın sunduğu ´Tele Kutu´ diye bir yarışma vardı. Yarışmacılar, ´Hayır Cenk Bey. Ben kutumu açmak istiyorum´ deyince koşarak odadan kaçardım.
-Sabahları kalktığımda aklimin hala yerinde olup olmadığını anlamak için 2+2, 3+4 gibi toplama işlemleri yapardım. Sonuçlar doğru olunca da çok sevinirdim.
-Dedemle parka gittiğimiz bir gün TRT´ciler çekim için oradaydı.Beni oynarken çektiler. Yayın günü bizim aile, jeneriğinde gözüktüğüm çocuk programını izlemek için televizyon başına gecti. Kendimi ekranda görünce,´Beni niye parkta unuttunuuuuz?´ diye gözyaşlarına boğulmuştum.
-´Geri vites´ kavramım yoktu. Şoför, kolunu koltuğa atıp arkaya doğru bakınca araba otomatikman geri geri gidiyor zannederdim.
-Benden büyük kuzenlerim dondurmacıların dondurma külahlarının sivri kısmıyla kulaklarını karıştırdığını söylemişti. İnanmıştım. Hala da külahların sivri kısımlarını yemem, çöpe atarım.
-Babaannem bir gün gelirse sevdiğim dizilerin olmadığı bir gün gelsin istiyordum.
-Abimle Karaoğlancılık oynardık. O Karaoğlan olurdu, beni de Bizans askeri yapardı. Sonra evire çevire döverdi. Çok mühim bir şey yaptığımı sandığım için canim yansa bile hiç sesimi çıkarmazdım.
-Yeşil ve siyah zeytinin ayrı ağaçlarda yetiştiğini sanırdım. Bulmacalardaki,´Annenin erkek kardeşi´ kısmına dayımın beş harfli ismini sığdırmaya çalışırdım.
-Anaokulunda patates baskısı yapmayı öğrenmiştik. O kadar hoşuma gitmişti ki, evde duvarlara, masa örtülerine filan basmıştım.Ancak sanat merakım annemin yeni aldığı beyaz eteğe patatesi yapıştırmamla son bulmuştu.Hem gönlünü almak hem de el koyduğu patateslerime kavuşmak için dahiyane bir fikirle öğretmenimin yanına gittim. ´Annem´ yazısını patatese oydurttum. Sevinçle eve gelerek soyundum. Renkli boyalara batırdığım patatesi vücudumun her tarafına bastım. Sonra da annemin karsısına gectim. Beni o halde gorunce ağlamaya başlamıştı.
-Madonna ile Maradona´yı kardeş zannederdim. Kendi kendime, ´Bunların babası ne şanslı be. Bir çocuğu futbolun kralı,biri müziğin kraliçesi´ derdim.
-Birinden özür dilediğim zaman Allah´ın bana bir özür vereceğini sanırdım. Sakat olacağımı düşünüp hemen ´dilediğim özrü ´ geri alırdım.
-Kurban Bayramı´nda toplanan derilerden uçak yapıldığını sanırdım.Uçakların diş yüzeyinin bu derilerle kaplandığı için Türk Hava Kurumu´nun topladığını düşünüyordum. Uçak kaçırma filmlerinde silahla ateş edildiğinde ya da bomba patladığında, ´Ayyy! Deri delindi!´derdim.
-´Gil´ diye konuşanları fakir zannederdim. -Annem banyodan çıktıktan sonra babamın söylediği, ´Sıhhatler olsun´ lafını ´Saatler olsun´ diye anlardım. Bunun da, ´Banyoda amma çok kaldın´ gibi bir şey demek olduğunu sanıp babamın anneme kızdığını düşünürdüm. Annemin buna karşın niye sadece, Sağol´ dediğini merak ederdim. ´Ne kibar kadın,derdim.

İlginizi Çeker mi ? : Para Kazanmanın En Yeni Yolu : HubPages + Hot Trends başlıklı konuda HubPages, kazanmanın ve Trends hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konu İçin Yapılan Aramalar :
beğeni rekoru kıran sözler (86), begenme rekoru kıran sözler (84), facede komik yorumlar (76), facebookta rekor kıran sözler (32), facebookta beğeni rekoru kıran sözler (18), rekor kıran sözler (15), facede rekor kıran sözler (14), facede beğeni rekoru kıran sözler (11), beenme rekoru kran szler (10), tıklanma rekoru kıran sözler (9), rekor kıran komik sözler (8), rekor beğeni kıran sözler (6), beğeni rekoru kıracak sözler (6), beğeni rekorları kıran sözler (6), rekor kiran ask sozleri (6), begenme rekorlari kiran sozler (5), beğenme rekoru kıran söz (4), facede rekor kıracak sözler (4), begeni kıran sozler (4), Beğeni kıracak sözler (4), begeni rekoru kiran soz (3), Dunyada rekor kiran komik sozler (3), facebookda tiklama kiran sozler (2), beğeni rekoru kıran durumlar (2), facebookta tıklama rekoru kıran sözler (2), tıklama rekoru kıran komik sözler (2), guzelsozler begeni rekoru (2), facebook beğenme rekoru kıran sözler (2), tıklanma rekorları kıran güzel sözler (2), tıklanma rekoru kıran Aşk sözü (2), dunyanin begenme kiran sozleri (2), rekor kıran söz (1), tiklanma rekoru kiran sozler facebook (1), Rekor kıran facebook durumları (1), rekor kiran face durumlari (1), Rekor kiran begenilmis sozler (1), rekor kıran aşk sözü (1), begeni rekoru kıran durumlar facebook (1), beğeni rekoru kıran paylaşımlar facebook (1), komiklikte rekor kiran sözler (1), Komiklikte rekor kiran fikralar (1), begeni rekorlari kirabilecek durum sozleri (1), begeni kıra (1), tiklama rekoru kiran sozler (1), rekor kıran sözleri (1), tıkama rekoru kıran sozler (1), tık rekoru kıran sözler (1), rekorlar kiran guzel durumlae (1), tıklanma rekoru kıran güzel sözler (1), rekor krankomiksözler (1), rekor kırmış sözler (1), tıklanma rekoru kıran söz paylaşımlar (1), rekor kıran sözler facebook (1), rekor kiran statuslar (1), feste rekor kiracak sözler (1), dünya rekoru kıran sözler (1), facebook beğeni rekoru kıran sözleri (1), facebokta rekor kıran beyeni (1), en güzel sözler şiirler tıklama rekoru kırdı (1), en güzel beğeni rekoru kıran sözler (1), beğenme rekoru kiricak olan komik aşk sözleri (1), en cok begeni kiran sozler (1), dünyanın tiklanma rekoru kiran komik sozler (1), dünyanın rekor kıran sözler (1), dünyada tıklanma rekoru kiran resimlı sözler (1), Dünyada tıklama rekoru kıran aşk sözleri (1), beğenme rekoru kıran komik sözler (1), Facebookta begenme rekorlari kiran resimler (1), facebookta en çok tıklanma rekoru kıran aşk sözleri (1), facede tıklanma rekoru kıran sözler (1), en çok tıklama rekoru kiran laflar (1), facede rekor kiran durumlar (1), begeni rekoru kıran sözle (1), begenilen sozler rekorlar (1), facede begeni rekoru kiran yazi (1), begenme rekoru kiran (1), facede begeni rekoru kiracak 2015 sözleri (1), facebook\ta beğeni rekoru kırmış güzel sözler (1), facebookta vegenibrekoru kiran resimler (1), beğenme rekoru kıran aşk sözleri (1), çok komik sözler beyeni rekoru kırıcak (1)
Share
Benzer Başlıklar :
Bunlar da İlginizi Çekebilir :
 • Kocamı uyutup seviştik
 • Alkolden Korunmanın Yolları
 • İlçemizi Kim Yönetir
 • Azərbaycanda martda 12 km dəmir yolu təmir olunub
 • mililitrenin kullanıldığı dallar

 • Bu Yazıyı Oylayın :
  Değerlendirmeniz=> Hiç Beğenmedim : 10 üzerinden 1Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 2Değerlendirmeniz => Yetersiz : 10 üzerinden 3Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 4Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 5Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 6Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 7Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 8Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 9Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 10 (Toplam 2 kez oylandı; Oy Ortalaması: 10 üzerinden 6,00)

  (Oyunuzu yıldızların üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Değerlendirme sağa gittikçe olumlu yönde artar. Teşekkür ederiz.)
  Loading...

  Yorum Yazın

  Üyelik gerektirmez. Anonim yorum yapabilirsiniz.

  :D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

  Yorumunuz Onaylandıktan Sonra Yayınlanacaktır.
  *