-Ben çocukken salaktım. Edip Akbayram´ın ismini Edi zannederdim. Yani o, benim için ´Edi Pakbayram´di.
-Ablama, ´Nasıl olup da koca bir günü canin sıkılmadan evde oturarak geçiriyorsun?´ demiştim.
´Büyüyünce insanin canı sokakta oynamak istemez ki´ cevabını vermişti. Uzunca bir sure büyüyüp büyümediğimi anlamak için kendime, ´Canin sokakta oynamayı istiyor mu?´ diye sormuştum.
-Annem erkeğin cinsel organını ´pipi´, kadınınkini ´kutu´ olarak tanımlamıştı.O zamanlar TRT´de Cenk Koray´ın sunduğu ´Tele Kutu´ diye bir yarışma vardı. Yarışmacılar, ´Hayır Cenk Bey. Ben kutumu açmak istiyorum´ deyince koşarak odadan kaçardım.
-Sabahları kalktığımda aklimin hala yerinde olup olmadığını anlamak için 2+2, 3+4 gibi toplama işlemleri yapardım. Sonuçlar doğru olunca da çok sevinirdim.
-Dedemle parka gittiğimiz bir gün TRT´ciler çekim için oradaydı.Beni oynarken çektiler. Yayın günü bizim aile, jeneriğinde gözüktüğüm çocuk programını izlemek için televizyon başına gecti. Kendimi ekranda görünce,´Beni niye parkta unuttunuuuuz?´ diye gözyaşlarına boğulmuştum.
-´Geri vites´ kavramım yoktu. Şoför, kolunu koltuğa atıp arkaya doğru bakınca araba otomatikman geri geri gidiyor zannederdim.
-Benden büyük kuzenlerim dondurmacıların dondurma külahlarının sivri kısmıyla kulaklarını karıştırdığını söylemişti. İnanmıştım. Hala da külahların sivri kısımlarını yemem, çöpe atarım.
-Babaannem bir gün gelirse sevdiğim dizilerin olmadığı bir gün gelsin istiyordum.
-Abimle Karaoğlancılık oynardık. O Karaoğlan olurdu, beni de Bizans askeri yapardı. Sonra evire çevire döverdi. Çok mühim bir şey yaptığımı sandığım için canim yansa bile hiç sesimi çıkarmazdım.
-Yeşil ve siyah zeytinin ayrı ağaçlarda yetiştiğini sanırdım. Bulmacalardaki,´Annenin erkek kardeşi´ kısmına dayımın beş harfli ismini sığdırmaya çalışırdım.
-Anaokulunda patates baskısı yapmayı öğrenmiştik. O kadar hoşuma gitmişti ki, evde duvarlara, masa örtülerine filan basmıştım.Ancak sanat merakım annemin yeni aldığı beyaz eteğe patatesi yapıştırmamla son bulmuştu.Hem gönlünü almak hem de el koyduğu patateslerime kavuşmak için dahiyane bir fikirle öğretmenimin yanına gittim. ´Annem´ yazısını patatese oydurttum. Sevinçle eve gelerek soyundum. Renkli boyalara batırdığım patatesi vücudumun her tarafına bastım. Sonra da annemin karsısına gectim. Beni o halde gorunce ağlamaya başlamıştı.
-Madonna ile Maradona´yı kardeş zannederdim. Kendi kendime, ´Bunların babası ne şanslı be. Bir çocuğu futbolun kralı,biri müziğin kraliçesi´ derdim.
-Birinden özür dilediğim zaman Allah´ın bana bir özür vereceğini sanırdım. Sakat olacağımı düşünüp hemen ´dilediğim özrü ´ geri alırdım.
-Kurban Bayramı´nda toplanan derilerden uçak yapıldığını sanırdım.Uçakların diş yüzeyinin bu derilerle kaplandığı için Türk Hava Kurumu´nun topladığını düşünüyordum. Uçak kaçırma filmlerinde silahla ateş edildiğinde ya da bomba patladığında, ´Ayyy! Deri delindi!´derdim.
-´Gil´ diye konuşanları fakir zannederdim. -Annem banyodan çıktıktan sonra babamın söylediği, ´Sıhhatler olsun´ lafını ´Saatler olsun´ diye anlardım. Bunun da, ´Banyoda amma çok kaldın´ gibi bir şey demek olduğunu sanıp babamın anneme kızdığını düşünürdüm. Annemin buna karşın niye sadece, Sağol´ dediğini merak ederdim. ´Ne kibar kadın,derdim.

İlginizi Çeker mi ? : Sezen Aksu - Vay başlıklı konuda Sezen hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konu İçin Yapılan Aramalar :
beğeni rekoru kıran sözler (76), facede komik yorumlar (76), begenme rekoru kıran sözler (74), facebookta rekor kıran sözler (28), facebookta beğeni rekoru kıran sözler (16), facede rekor kıran sözler (14), rekor kıran sözler (11), facede beğeni rekoru kıran sözler (10), beenme rekoru kran szler (10), beeni rekoru kran szler (8), rekor kiran ask sozleri (5), beğeni rekoru kıracak sözler (5), rekor kıracak sözler (4), tıklanma rekoru kıran komik sözler (4), tıklanma rekoru kıran sözler (4), facede begenme rekoru kiran durumlar (3), beğenme rekoru kıracak sözler (3), facede beğenme rekoru kıran sözler (3), facede rekor kıracak sözler (3), beğeni rekoru kıran laflar (3), tıklanma rekoru kıran aşk sözleri (3), tklama rekoru kran szler (3), beğeni rekorları kıran sözler (3), Beğeni kıracak sözler (3), beğenme rekiru kıran söz (2), rekor kırmış sözler (2), beğenme rekoru kıran sözler facebook (2), facede beğenme rekoru kıran aşk sözleri (2), beğeni rekoru kıran aşk sözleri (2), rekor beğeni kıran sözler (2), begeni kıran sozler (2), dünyanın en komik sözleriyle rekor kıran komik sözler resimli (2), facebook beğeni kıran sözleri (2), tklanma rekoru kran szler (2), facede begeni kiran sozler (2), begeni rekoru kirmis sozler (2), beğenme rekoru kıran aşk sözleri (2), beğenilme rekoru kıran sözler (2), facebookta rekor beğeni kıran durumlar (2), begenme rekorlari kiran sozler (2), begeni rekoru kiran soz (2), rekor kıran komik sözler (2), facede rekor kıran durumlar (1), facebookta tıklanma rekoru kıran sözler (1), facede rekor kıran komik sözler (1), facebookta tıklama rekoru kıran sözler (1), facede rekor kiran en guzel soz (1), facede tekor kiran sozler (1), Facede tıklanma rekorları kırılacak yorumlar sozler (1), facede begeni kiracak sözler (1)
Share

Etiketler : , , , , ,

Benzer Başlıklar :
Bunlar da İlginizi Çekebilir :
 • İbrahim Tatlıses - Yok Yok
 • Köklü Sayıları Kim Bulmuştur
 • Uyduların Çalışma Prensibi
 • İngilizce Magazin Haberleri
 • Doğal Afetlerin Yaşanmasında Doğanın Rolü Nedir?

 • Bu Yazıyı Oylayın :
  Değerlendirmeniz=> Hiç Beğenmedim : 10 üzerinden 1Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 2Değerlendirmeniz => Yetersiz : 10 üzerinden 3Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 4Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 5Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 6Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 7Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 8Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 9Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 10 (Toplam 2 kez oylandı; Oy Ortalaması: 10 üzerinden 6,00)

  (Oyunuzu yıldızların üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Değerlendirme sağa gittikçe olumlu yönde artar. Teşekkür ederiz.)
  Loading...Loading...

  Yorum Yazın

  Üyelik gerektirmez. Anonim yorum yapabilirsiniz.

  :D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

  YORUMUNUZ ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR !
  *