o benim sadık yarimdir o bana yeter

Sadi

Öğle Olmadan Öyküler Kitap Özeti

Kitapta yer alan öykülerin çoğu telefon ve elektriğin lüks sayıldığı, evlerde gaz ve idare lambalarının yakıldığı, günlük gazetelerin kara trenlerle 1-2 gün sonra geldiği, herkese Aşkım denilmediği, ancak bir dirhem etin bin ayıp örttüğüne inanıldığı ve diğer taraftan ilkokul öğrencilerine kütüphane ve Yunan klasiklerinin tanıtılıp sevdirildiği, Cumhuriyet öğretmenlerinin bulunduğu 1950’lerin küçük bir Anadolu kentinde geçmektedir.

Öykülerin kahramanları, yazarın çocukluk ve gençlik yıllarının geçtiği Uşak’ta yaşamış gerçek kişilerdir.

Aradan çok yıllar geçmiş, ancak bu kahramanlar yazarın zihninde hep canlı kalmışlardır.

İlginizi Çeker mi ? : Market Samurai Analizi | Market Samurai Nedir ? | Market Samurai Nasıl Kullanılır ? başlıklı konuda Analizi, Google ve Kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konu İçin Yapılan Aramalar :
sadi bülbül hayatı (456), sadi bülbülün hayatı (204), o benim sadık yarimdir o bana yeter (150), sadi bülbül kimdir (108), sadi bülbül vikipedi (91), o benim sadık yarimdir o bana yeter metni (85), sadi bülbül hayatı vikipedi (70), sadi bülbül ün hayatı (52), sadi bülbül (49), sadi bülbül o benim sadık yarimdir o bana yeter (44), sadi bülbül hakkında bilgi (41), sadi bülbül o benim sadık yarimdir (40), yazar sadi bülbül ün hayatı (34), sadi bülbül hakkında kısa bilgi (31), sadi bülbül simyacı metni (29), sadi bülbül kimdir hayatı (29), yazar sadi bülbül kimdir (23), o benim sadık yarimdir o bana yeter metni sadi bülbül (18), o benim sadık yarimdir o bana yeter dinleme metni (17), sadi bülbül biyografisi (16), o benim sadık yarimdir sadi bülbül (16), sadi bülbül ün hayatı ve eserleri (15), sadi bülbülün hayatı vikipedi (14), sadi bülbülün kısaca hayatı (13), sadi bülbül şiirleri (12), sadil bülbül (11), sadi bülbül kimdir kısaca (10), 7 sınıf türkçe o benim sadık yarimdir o bana yeter (10)
Share

Etiketler : , ,

Benzer Başlıklar :
Bunlar da İlginizi Çekebilir :
 • Madde Ve Özellikleri Öss Soruları
 • Erdoğan 'ın Mısır Çıkarması Coşkuyla Karşılandı
 • Kuran Ve İnsan ile İlgili Şiirler
 • İnsan Olma Sorumluluğu
 • Çözünme Tepkimeleri

 • Bu Yazıyı Oylayın :
  Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 1Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 2Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 3Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 4Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 5Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 6Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 7Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 8Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 9Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 10 (Toplam 6 kez oylandı; Oy Ortalaması: 10 üzerinden 4,33)

  (Oyunuzu yıldızların üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Değerlendirme sağa gittikçe olumlu yönde artar. Teşekkür ederiz.)
  Loading...Loading...

  Yorum Yazın

  Üyelik gerektirmez. Anonim yorum yapabilirsiniz.

  :D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

  YORUMUNUZ ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR !
  *