o benim sadık yarimdir o bana yeter

Sadi

Öğle Olmadan Öyküler Kitap Özeti

Kitapta yer alan öykülerin çoğu telefon ve elektriğin lüks sayıldığı, evlerde gaz ve idare lambalarının yakıldığı, günlük gazetelerin kara trenlerle 1-2 gün sonra geldiği, herkese Aşkım denilmediği, ancak bir dirhem etin bin ayıp örttüğüne inanıldığı ve diğer taraftan ilkokul öğrencilerine kütüphane ve Yunan klasiklerinin tanıtılıp sevdirildiği, Cumhuriyet öğretmenlerinin bulunduğu 1950’lerin küçük bir Anadolu kentinde geçmektedir.

Öykülerin kahramanları, yazarın çocukluk ve gençlik yıllarının geçtiği Uşak’ta yaşamış gerçek kişilerdir.

Aradan çok yıllar geçmiş, ancak bu kahramanlar yazarın zihninde hep canlı kalmışlardır.

İlginizi Çeker mi ? : Teröristler Servis Minibüsünün Önünü Kestiler, 5 Öğretmeni Kaçırdılar ! | PKK Öğretmenleri Neden Kaçırıyor ? başlıklı konuda kaçırdı, Kaçırdılar ve Kaçırıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konu İçin Yapılan Aramalar :
sadi bülbül hayatı (463), sadi bülbülün hayatı (208), o benim sadık yarimdir o bana yeter (150), sadi bülbül kimdir (109), sadi bülbül vikipedi (91), o benim sadık yarimdir o bana yeter metni (85), sadi bülbül hayatı vikipedi (70), sadi bülbül ün hayatı (52), sadi bülbül (50), sadi bülbül o benim sadık yarimdir o bana yeter (44), sadi bülbül hakkında bilgi (41), sadi bülbül o benim sadık yarimdir (40), yazar sadi bülbül ün hayatı (34), sadi bülbül hakkında kısa bilgi (31), sadi bülbül kimdir hayatı (29), sadi bülbül simyacı metni (29), yazar sadi bülbül kimdir (23), o benim sadık yarimdir o bana yeter metni sadi bülbül (18), o benim sadık yarimdir o bana yeter dinleme metni (17), o benim sadık yarimdir sadi bülbül (16), sadi bülbül biyografisi (16), sadi bülbülün hayatı vikipedi (16), sadi bülbülün kısaca hayatı (15), sadi bülbül ün hayatı ve eserleri (15), sadil bülbül (12), sadi bülbül şiirleri (12), sadi bülbül kimdir kısaca (10), 7 sınıf türkçe o benim sadık yarimdir o bana yeter (10), sadi bülbülün simyacı metni (5), sadi bülbülün simyacı metni vikipedi (5), sadi bülbülün simyacı (1), sadi bülbül ün hayatı kısaca (1)
Share

Etiketler : , ,

Benzer Başlıklar :
Bunlar da İlginizi Çekebilir :
 • Dünya Özürlüler Günü
 • Sivil Savunma Yöntemleri
 • Denizler Nasıl Oluşur
 • Matematik İnsanlar Parayı Bulmadan Önce Ne Kullanıyordu
 • Habertürk'ün haberi tartışılıyor

 • Bu Yazıyı Oylayın :
  Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 1Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 2Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 3Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 4Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 5Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 6Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 7Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 8Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 9Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 10 (Toplam 7 kez oylandı; Oy Ortalaması: 10 üzerinden 3,86)

  (Oyunuzu yıldızların üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Değerlendirme sağa gittikçe olumlu yönde artar. Teşekkür ederiz.)
  Loading...Loading...

  Yorum Yazın

  Üyelik gerektirmez. Anonim yorum yapabilirsiniz.

  :D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

  YORUMUNUZ ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR !
  *