1847 yılında Amerikanın Ohia eyaletinde dünyaya geldi. 7 yaşındayken ailesiyle birlikte Port Huran’a yerleşti ve ilköğrenimine orada başladı fakat 3 ay sonra algılamasının yavaşlığı nedeniyle okuldan uzaklaştırıldı.

Bundan sonraki 3 ayıl boyunca özel bir öğretmenden tarafından eğitildi. Son derece meraklı ve yaratıcı olan bu çocuk 10 yaşındayken fizik ve kimya kitaplarına merak saldı.
12 yaşına geldiğinde ailesine yardım etmek için Port Huron ve Detroit arasında çalışan trende gazete satmaya başlayan bu çocuk evinde laboratuarı tren yük vagonlarında birine taşıyarak çalışmalarını burada sürdürmeye devam etti. Bu arada michael Faradayın (experimental research in electricity adlı yapıtını okudu ve çok etkilendi. Ve bunun üzerine kendi deneylerine ağırlık vererek düzenli çalışmaya başladı.
1878′de William Wallace’in yaptığı 500 mum gücündeki ark lambasından etkilenendi. Bunun üzerine daha güvenli ve daha ucuz bir yöntemle çalışan yeni bir elektrik lambası geliştirme çabası içine girdi. Daha sonra özel yüksek voltajlı elektrik üreteçlerinde elde ettiği akımla çalışan elektrik ampülünü buldu.
bu kişi sizin tahmin ettiğiniz gibi Edisondur. Zorlu geçen bir çocukluk dönemi ve azimle çalışarak geçen bir gençlik dönemi ve başarıyla biten bir yaşlılık dönemi.
olmanın en iyi püf noktası sabırlı olmaktır. Bir işin sonunda hayal kırıklığına uğradıysak yılmadan, yorulmadan, usanmadan denememiz lazım, Azimle inançla ve çalışarak her şeyin üstesinden gelebiliriz. İnsan isterse her şeyi değiştirebilir,insan istemezse hiçbir şey olmaz.
Bizim Albert Einstein , Grahem bell ve diğer Başarlı bir sürü insan bizim bu insanlardan ne farkımız onlar da bizim gibi insan Hayatta başarı sağlayan o kadar özürlü insanlar var ki onlar hayata 1-0 yenik başlayan insanlar onların başarılarıyla ilgili sayısız örnek verebilirim.
Başarı azim gerektirir, azim ise irade. Bazı hedefler, uğruna başarısız olmaya da değer. Gerçek başarı, başarısız olma korkusunu yenebilmektir. Başarılı için risk almak gerekir.
Thomas Edison’un dediği gibi; Başarının %1 zekâ, % 99 ise alın teridir.

İlginizi Çeker mi ? : Ezel | Ramiz Dayı | Tuncel Kurtiz | Kenan İmirzalıoğlu | Tüm Bölümler | HD başlıklı konuda Bölümler, Dayı ve İmirzalıoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konu İçin Yapılan Aramalar :
edison un bugüne kadar taninmasinin nedeni nedir (51), edisonun sabırlı olma özelliği (39), edisonun başarılı olduğu alan (39), edison başarılı olduğu alan (33), bir ünlünün ingilizce hayatı (32), edisonun başarılı bir mucit olmasını sağlayan sabırlı olma özelliği (26), mucitlerin başarı öyküleri (26), albent eistein ve thomas edisonun hayatı (21), thomas edisonun başarılı olduğu alan (20), thomas edison başarılı olduğu alan (16), ünlü kişilerin ingilizce hayatı (16), edisonun tanınması (15), bir ünlünün hayatı ingilizce (15), ünlülerin ingilizce hayatı (14), ünlülerin hayatı ingilizce (13), edison un başarılı olduğu alan (13), edisonun başarıları (12), thomas edison un başarılı olduğu alan (12), ünlü kişilerin ingilizce olarak hayatı (12), edisonun başarılı olduğu alanlar (11), thomas edison başarıları (11), thomas edison slayt indir (10), edison nasıl başarılı oldu (7), thomas alva edison başarılı olduğu alanlar (3), başarılı yaşam öyküleri uzun (2), başarılı olan mucitler (2), başarılı yaşam öyküleri 3 tane (2), thomas edison hayatı ve başırısı (1), tomas edisonnun mesleği ve ünlü olmasını sağlayan hizmetini yazınız (1), tomas EDİSONUN ÇOCUKLUĞU ÖZETİ (1), Tomıs edisonun mesleği ve ünlü olmasını sağlayan hizmeti (1), thomas alva edisonun ünlü olmasını sağlayan şey (1), Becerileriyle ünlü olmuş birisinin ünlü olmasını sağlayan şey nedir (1), Edison un başarı öyküsü ingilizce (1), edisonun başarı öyküsü (1), edisonun başarıları ingilizce (1), kendi alanlarında başarılı olmuş kişilerin başarı ile ilgili sözleri (1), mesleginde başarılıolmuş bir kişinin hayatını ve nasıl başarılı oldugu (1), mimar sinanın ünlü olmasını sağlayan hizmet nedir (1), tanınmış kişilerin başarı (1), Thomas Alva Edison basarı öyküsü (1), basarili kisilerin hayati (1)
Share

Etiketler : , , , ,

Benzer Başlıklar :
Bunlar da İlginizi Çekebilir :
 • Otomobilin Yararları Ve Zararları
 • Nh3 Elektron Dizilişi Nasıldır
 • External ve Nofollow Mikroformatları
 • Bilgisayarın Sağladığı Kolaylıklar
 • nabız sayısı bebeklerde ve yetişkinlerde farklı olduğunu biliyoruz Bu farklılığın sebebi nedir

 • Bu Yazıyı Oylayın :
  Değerlendirmeniz=> Hiç Beğenmedim : 10 üzerinden 1Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 2Değerlendirmeniz => Yetersiz : 10 üzerinden 3Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 4Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 5Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 6Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 7Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 8Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 9Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 10 (Toplam 3 kez oylandı; Oy Ortalaması: 10 üzerinden 6,67)

  (Oyunuzu yıldızların üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Değerlendirme sağa gittikçe olumlu yönde artar. Teşekkür ederiz.)
  Loading...Loading...

  2 Yorum var - “Thomas Edison ve Hayatta Başarılı Olmak”

  1. çok uzun :twisted:

  Yorum Yazın

  Üyelik gerektirmez. Anonim yorum yapabilirsiniz.

  :D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

  YORUMUNUZ ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR !
  *