1847 yılında Amerikanın Ohia eyaletinde dünyaya geldi. 7 yaşındayken ailesiyle birlikte Port Huran’a yerleşti ve ilköğrenimine orada başladı fakat 3 ay sonra algılamasının yavaşlığı nedeniyle okuldan uzaklaştırıldı.

Bundan sonraki 3 ayıl boyunca özel bir öğretmenden tarafından eğitildi. Son derece meraklı ve yaratıcı olan bu çocuk 10 yaşındayken fizik ve kimya kitaplarına merak saldı.
12 yaşına geldiğinde ailesine yardım etmek için Port Huron ve Detroit arasında çalışan trende gazete satmaya başlayan bu çocuk evinde laboratuarı tren yük vagonlarında birine taşıyarak çalışmalarını burada sürdürmeye devam etti. Bu arada michael Faradayın (experimental research in electricity adlı yapıtını okudu ve çok etkilendi. Ve bunun üzerine kendi deneylerine ağırlık vererek düzenli çalışmaya başladı.
1878′de William Wallace’in yaptığı 500 mum gücündeki ark lambasından etkilenendi. Bunun üzerine daha güvenli ve daha ucuz bir yöntemle çalışan yeni bir elektrik lambası geliştirme çabası içine girdi. Daha sonra özel yüksek voltajlı elektrik üreteçlerinde elde ettiği akımla çalışan elektrik ampülünü buldu.
bu kişi sizin tahmin ettiğiniz gibi Edisondur. Zorlu geçen bir çocukluk dönemi ve azimle çalışarak geçen bir gençlik dönemi ve başarıyla biten bir yaşlılık dönemi.
olmanın en iyi püf noktası sabırlı olmaktır. Bir işin sonunda hayal kırıklığına uğradıysak yılmadan, yorulmadan, usanmadan denememiz lazım, Azimle inançla ve çalışarak her şeyin üstesinden gelebiliriz. İnsan isterse her şeyi değiştirebilir,insan istemezse hiçbir şey olmaz.
Bizim Albert Einstein , Grahem bell ve diğer Başarlı bir sürü insan bizim bu insanlardan ne farkımız onlar da bizim gibi insan Hayatta başarı sağlayan o kadar özürlü insanlar var ki onlar hayata 1-0 yenik başlayan insanlar onların başarılarıyla ilgili sayısız örnek verebilirim.
Başarı azim gerektirir, azim ise irade. Bazı hedefler, uğruna başarısız olmaya da değer. Gerçek başarı, başarısız olma korkusunu yenebilmektir. Başarılı için risk almak gerekir.
Thomas Edison’un dediği gibi; Başarının %1 zekâ, % 99 ise alın teridir.

İlginizi Çeker mi ? : Allah Var Demek Yeter mi ? başlıklı konuda Allah, demek ve yeter hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konu İçin Yapılan Aramalar :
edison un bugüne kadar taninmasinin nedeni nedir (51), edisonun sabırlı olma özelliği (39), edisonun başarılı olduğu alan (39), edison başarılı olduğu alan (33), bir ünlünün ingilizce hayatı (32), edisonun başarılı bir mucit olmasını sağlayan sabırlı olma özelliği (26), mucitlerin başarı öyküleri (25), albent eistein ve thomas edisonun hayatı (21), thomas edisonun başarılı olduğu alan (20), ünlü kişilerin ingilizce hayatı (16), thomas edison başarılı olduğu alan (16), edisonun tanınması (15), bir ünlünün hayatı ingilizce (15), ünlülerin ingilizce hayatı (14), ünlülerin hayatı ingilizce (13), edison un başarılı olduğu alan (13), edisonun başarıları (12), ünlü kişilerin ingilizce olarak hayatı (12), thomas edison un başarılı olduğu alan (12), thomas edison başarıları (11), edisonun başarılı olduğu alanlar (10), thomas edison slayt indir (10), edison nasıl başarılı oldu (7), 5 sınıf başarılı yaşam öyküleri (3), başarılı yaşam öyküleri 3 tane (2), başarılı yaşam öyküleri uzun (2), basarili olmus unlu kisilerin bireysel ozellikleri (2), edusun başarılı olmuş bireysel özellikleri (2), basarili olmus bir ünlü nün özellikleri (2), ünlüler ve başarılı olduğu alanlar (2), ünlülerin başarılarıyla ilgili kompozisyonları (2), basarili kisilerin hayati (1), başarılı olmuş ünlülerin bireysel özellikleri kısaca nelerdir (1), başarılı olmuş ünlüleri hayatı (1), tomas edisonnun mesleği ve ünlü olmasını sağlayan hizmetini yazınız (1), tomas edisonun başarılı olmasının (1), tomas EDİSONUN ÇOCUKLUĞU ÖZETİ (1), thomas edison nun başarı sözleri nelerdir (1), edisonun başarı öyküsü (1), edisonun basarli hayati (1), edisonun hayatı ve başarıları (1), basarili olmus unlulerin basari alanlari kisa ve oz (1), Becerileriyle ünlü olmuş birisinin ünlü olmasını sağlayan şey nedir (1), engeli bir ünlünün hayatı (1), hayatta başarılı olmuş kişilerin nasıl başarılı olduğu anlatım (1), kendi alanlarında başarılı olmuş kişilerin başarı ile ilgili sözleri (1), edisonun başarıları ingilizce (1), sabırlı ozelligiyle badarili olmus unlu kimdir (1), thomas alva edisonun ünlü olmasını sağlayan şey (1), thomas edison başarı öyküsü (1), Basarlli olmus unluler hakkinda arastima (1), Tomıs edisonun mesleği ve ünlü olmasını sağlayan hizmeti (1)
Share

Etiketler : , , , ,

Benzer Başlıklar :
Bunlar da İlginizi Çekebilir :
 • Koordinat Düzlemi Nerelerde Kullanılır
 • Bilimsel Ve Teknolojik Gelişmelerin Gelecekte İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri
 • Önermeler Arası İlişkiler
 • Aylin Aslım - Zor Günler
 • Sıfır İlk Hangi İşlemde Kullanılmıştır

 • Bu Yazıyı Oylayın :
  Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 1Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 2Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 3Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 4Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 5Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 6Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 7Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 8Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 9Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 10 (Toplam 3 kez oylandı; Oy Ortalaması: 10 üzerinden 6,67)

  (Oyunuzu yıldızların üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Değerlendirme sağa gittikçe olumlu yönde artar. Teşekkür ederiz.)
  Loading...Loading...

  2 Yorum var - “Thomas Edison ve Hayatta Başarılı Olmak”

  1. çok uzun :twisted:

  Yorum Yazın

  Üyelik gerektirmez. Anonim yorum yapabilirsiniz.

  :D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

  YORUMUNUZ ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR !
  *