1847 yılında Amerikanın Ohia eyaletinde dünyaya geldi. 7 yaşındayken ailesiyle birlikte Port Huran’a yerleşti ve ilköğrenimine orada başladı fakat 3 ay sonra algılamasının yavaşlığı nedeniyle okuldan uzaklaştırıldı.

Bundan sonraki 3 ayıl boyunca özel bir öğretmenden tarafından eğitildi. Son derece meraklı ve yaratıcı olan bu çocuk 10 yaşındayken fizik ve kimya kitaplarına merak saldı.
12 yaşına geldiğinde ailesine yardım etmek için Port Huron ve Detroit arasında çalışan trende gazete satmaya başlayan bu çocuk evinde laboratuarı tren yük vagonlarında birine taşıyarak çalışmalarını burada sürdürmeye devam etti. Bu arada michael Faradayın (experimental research in electricity adlı yapıtını okudu ve çok etkilendi. Ve bunun üzerine kendi deneylerine ağırlık vererek düzenli çalışmaya başladı.
1878′de William Wallace’in yaptığı 500 mum gücündeki ark lambasından etkilenendi. Bunun üzerine daha güvenli ve daha ucuz bir yöntemle çalışan yeni bir elektrik lambası geliştirme çabası içine girdi. Daha sonra özel yüksek voltajlı elektrik üreteçlerinde elde ettiği akımla çalışan elektrik ampülünü buldu.
bu kişi sizin tahmin ettiğiniz gibi Edisondur. Zorlu geçen bir çocukluk dönemi ve azimle çalışarak geçen bir gençlik dönemi ve başarıyla biten bir yaşlılık dönemi.
olmanın en iyi püf noktası sabırlı olmaktır. Bir işin sonunda hayal kırıklığına uğradıysak yılmadan, yorulmadan, usanmadan denememiz lazım, Azimle inançla ve çalışarak her şeyin üstesinden gelebiliriz. İnsan isterse her şeyi değiştirebilir,insan istemezse hiçbir şey olmaz.
Bizim Albert Einstein , Grahem bell ve diğer Başarlı bir sürü insan bizim bu insanlardan ne farkımız onlar da bizim gibi insan Hayatta başarı sağlayan o kadar özürlü insanlar var ki onlar hayata 1-0 yenik başlayan insanlar onların başarılarıyla ilgili sayısız örnek verebilirim.
Başarı azim gerektirir, azim ise irade. Bazı hedefler, uğruna başarısız olmaya da değer. Gerçek başarı, başarısız olma korkusunu yenebilmektir. Başarılı için risk almak gerekir.
Thomas Edison’un dediği gibi; Başarının %1 zekâ, % 99 ise alın teridir.

İlginizi Çeker mi ? : Esnafa Erken Emeklilik Müjdesi başlıklı konuda Emeklilik, Erken ve Esnafa hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konu İçin Yapılan Aramalar :
edison un bugüne kadar taninmasinin nedeni nedir (51), edisonun başarılı olduğu alan (39), edisonun sabırlı olma özelliği (39), edison başarılı olduğu alan (33), bir ünlünün ingilizce hayatı (32), edisonun başarılı bir mucit olmasını sağlayan sabırlı olma özelliği (27), mucitlerin başarı öyküleri (26), albent eistein ve thomas edisonun hayatı (21), thomas edison başarılı olduğu alan (20), thomas edisonun başarılı olduğu alan (20), ünlü kişilerin ingilizce hayatı (16), bir ünlünün hayatı ingilizce (15), edisonun tanınması (15), ünlülerin ingilizce hayatı (14), edison un başarılı olduğu alan (13), ünlülerin hayatı ingilizce (13), edisonun başarıları (12), thomas edison un başarılı olduğu alan (12), ünlü kişilerin ingilizce olarak hayatı (12), thomas edison başarıları (11), edisonun başarılı olduğu alanlar (11), thomas edison slayt indir (10), edisonun cocuklugunda basarili oldugu konular (4), thomas alva edison başarılı olduğu alanlar (3), başarılı olan mucitler (2), albert einstein cocuklugunda basarılı oldugu konular (2), thomas edisonun öykü ile anlatımı (1), Tomıs edisonun mesleği ve ünlü olmasını sağlayan hizmeti (1), thomas edisonun çocukluğunda başarılı konular (1), tomas edisonnun mesleği ve ünlü olmasını sağlayan hizmetini yazınız (1), thomas edison hayatı ve başırısı (1), Becerileriyle ünlü olmuş birisinin ünlü olmasını sağlayan şey nedir (1), Thomas Alva Edison basarı öyküsü (1), tanınmış kişilerin başarı (1), edison çocuklugunda başarılı oldugu konular (1), mimar sinanın ünlü olmasını sağlayan hizmet nedir (1), edison hayatı ve başarıları (1), Edison un başarı öyküsü ingilizce (1), mesleginde başarılıolmuş bir kişinin hayatını ve nasıl başarılı oldugu (1)
Share
Benzer Başlıklar :
Bunlar da İlginizi Çekebilir :
 • Sosyal Medya ve SEO
 • Trafik Ve İlk Yardım ile İlgili Şiir
 • En Çok Yapılan SEO Hataları
 • Nazir xalqdan dəstək istəyir
 • Balina Avcıları Kitap Özeti

 • Bu Yazıyı Oylayın :
  Değerlendirmeniz=> Hiç Beğenmedim : 10 üzerinden 1Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 2Değerlendirmeniz => Yetersiz : 10 üzerinden 3Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 4Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 5Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 6Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 7Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 8Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 9Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 10 (Toplam 3 kez oylandı; Oy Ortalaması: 10 üzerinden 6,67)

  (Oyunuzu yıldızların üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Değerlendirme sağa gittikçe olumlu yönde artar. Teşekkür ederiz.)
  Loading...

  2 Yorum var - “Thomas Edison ve Hayatta Başarılı Olmak”

  1. çok uzun :twisted:

  Yorum Yazın

  Üyelik gerektirmez. Anonim yorum yapabilirsiniz.

  :D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

  Yorumunuz Onaylandıktan Sonra Yayınlanacaktır.
  Güvenlik Kodu
  *