1847 yılında Amerikanın Ohia eyaletinde dünyaya geldi. 7 yaşındayken ailesiyle birlikte Port Huran’a yerleşti ve ilköğrenimine orada başladı fakat 3 ay sonra algılamasının yavaşlığı nedeniyle okuldan uzaklaştırıldı.

Bundan sonraki 3 ayıl boyunca özel bir öğretmenden tarafından eğitildi. Son derece meraklı ve yaratıcı olan bu çocuk 10 yaşındayken fizik ve kimya kitaplarına merak saldı.
12 yaşına geldiğinde ailesine yardım etmek için Port Huron ve Detroit arasında çalışan trende gazete satmaya başlayan bu çocuk evinde laboratuarı tren yük vagonlarında birine taşıyarak çalışmalarını burada sürdürmeye devam etti. Bu arada michael Faradayın (experimental research in electricity adlı yapıtını okudu ve çok etkilendi. Ve bunun üzerine kendi deneylerine ağırlık vererek düzenli çalışmaya başladı.
1878′de William Wallace’in yaptığı 500 mum gücündeki ark lambasından etkilenendi. Bunun üzerine daha güvenli ve daha ucuz bir yöntemle çalışan yeni bir elektrik lambası geliştirme çabası içine girdi. Daha sonra özel yüksek voltajlı elektrik üreteçlerinde elde ettiği akımla çalışan elektrik ampülünü buldu.
bu kişi sizin tahmin ettiğiniz gibi Edisondur. Zorlu geçen bir çocukluk dönemi ve azimle çalışarak geçen bir gençlik dönemi ve başarıyla biten bir yaşlılık dönemi.
olmanın en iyi püf noktası sabırlı olmaktır. Bir işin sonunda hayal kırıklığına uğradıysak yılmadan, yorulmadan, usanmadan denememiz lazım, Azimle inançla ve çalışarak her şeyin üstesinden gelebiliriz. İnsan isterse her şeyi değiştirebilir,insan istemezse hiçbir şey olmaz.
Bizim Albert Einstein , Grahem bell ve diğer Başarlı bir sürü insan bizim bu insanlardan ne farkımız onlar da bizim gibi insan Hayatta başarı sağlayan o kadar özürlü insanlar var ki onlar hayata 1-0 yenik başlayan insanlar onların başarılarıyla ilgili sayısız örnek verebilirim.
Başarı azim gerektirir, azim ise irade. Bazı hedefler, uğruna başarısız olmaya da değer. Gerçek başarı, başarısız olma korkusunu yenebilmektir. Başarılı için risk almak gerekir.
Thomas Edison’un dediği gibi; Başarının %1 zekâ, % 99 ise alın teridir.

İlginizi Çeker mi ? : Allah ve Resülü Tehtit mi Ediyor ? başlıklı konuda Allah, ediyor ve Resulü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konu İçin Yapılan Aramalar :
edison un bugüne kadar taninmasinin nedeni nedir (51), edisonun sabırlı olma özelliği (39), edisonun başarılı olduğu alan (39), edison başarılı olduğu alan (33), bir ünlünün ingilizce hayatı (32), mucitlerin başarı öyküleri (26), edisonun başarılı bir mucit olmasını sağlayan sabırlı olma özelliği (26), albent eistein ve thomas edisonun hayatı (21), thomas edisonun başarılı olduğu alan (20), ünlü kişilerin ingilizce hayatı (16), thomas edison başarılı olduğu alan (16), edisonun tanınması (15), bir ünlünün hayatı ingilizce (15), ünlülerin ingilizce hayatı (14), edison un başarılı olduğu alan (13), ünlülerin hayatı ingilizce (13), edisonun başarıları (12), thomas edison un başarılı olduğu alan (12), ünlü kişilerin ingilizce olarak hayatı (12), edisonun başarılı olduğu alanlar (11), thomas edison başarıları (11), thomas edison slayt indir (10), edison nasıl başarılı oldu (7), thomas alva edison başarılı olduğu alanlar (3), 5 sınıf başarılı yaşam öyküleri (3), edusun başarılı olmuş bireysel özellikleri (2), ünlülerin başarılarıyla ilgili kompozisyonları (2), ünlüler ve başarılı olduğu alanlar (2), başarılı olan mucitler (2), basarili olmus bir ünlü nün özellikleri (2), basarili olmus unlu kisilerin bireysel ozellikleri (2), başarılı yaşam öyküleri uzun (2), başarılı yaşam öyküleri 3 tane (2), edisonun hayatı ve başarıları (1), Basarlli olmus unluler hakkinda arastima (1), thomas edison nun başarı sözleri nelerdir (1), başarılı olmuş ünlülerin bireysel özellikleri kısaca nelerdir (1), tomas edisonnun mesleği ve ünlü olmasını sağlayan hizmetini yazınız (1), tomas edisonun başarılı olmasının (1), tomas EDİSONUN ÇOCUKLUĞU ÖZETİ (1), Tomıs edisonun mesleği ve ünlü olmasını sağlayan hizmeti (1), başarılı olmuş ünlüleri hayatı (1), basarili kisilerin hayati (1), Becerileriyle ünlü olmuş birisinin ünlü olmasını sağlayan şey nedir (1), basarili olmus unlulerin basari alanlari kisa ve oz (1), edisonun basarli hayati (1), edisonun başarıları ingilizce (1), engeli bir ünlünün hayatı (1), hayatta başarılı olmuş kişilerin nasıl başarılı olduğu anlatım (1), kendi alanlarında başarılı olmuş kişilerin başarı ile ilgili sözleri (1), mesleginde başarılıolmuş bir kişinin hayatını ve nasıl başarılı oldugu (1), mimar sinanın ünlü olmasını sağlayan hizmet nedir (1), edisonun başarı öyküsü (1), sabırlı ozelligiyle badarili olmus unlu kimdir (1), tanınmış kişilerin başarı (1), Thomas Alva Edison basarı öyküsü (1), Edison un başarı öyküsü ingilizce (1), thomas alva edisonun ünlü olmasını sağlayan şey (1), thomas edison başarı öyküsü (1), thomas edison hayatı ve başırısı (1)
Share

Etiketler : , , , ,

Benzer Başlıklar :
Bunlar da İlginizi Çekebilir :
 • Tutumlulukla İlgili Bilmeceler
 • Mesleklerle İlgili Bilmeceler
 • Merdivenli Rasyonel Sayılar
 • Evde Ve Okulda Tutumlu Kullanmamız Gereken Kaynaklar
 • Atatürk ün vatandaşlık görevlerine verdiği önem

 • Bu Yazıyı Oylayın :
  Değerlendirmeniz=> Hiç Beğenmedim : 10 üzerinden 1Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 2Değerlendirmeniz => Yetersiz : 10 üzerinden 3Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 4Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 5Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 6Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 7Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 8Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 9Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 10 (Toplam 3 kez oylandı; Oy Ortalaması: 10 üzerinden 6,67)

  (Oyunuzu yıldızların üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Değerlendirme sağa gittikçe olumlu yönde artar. Teşekkür ederiz.)
  Loading...Loading...

  2 Yorum var - “Thomas Edison ve Hayatta Başarılı Olmak”

  1. çok uzun :twisted:

  Yorum Yazın

  Üyelik gerektirmez. Anonim yorum yapabilirsiniz.

  :D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

  YORUMUNUZ ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR !
  *