1847 yılında Amerikanın Ohia eyaletinde dünyaya geldi. 7 yaşındayken ailesiyle birlikte Port Huran’a yerleşti ve ilköğrenimine orada başladı fakat 3 ay sonra algılamasının yavaşlığı nedeniyle okuldan uzaklaştırıldı.

Bundan sonraki 3 ayıl boyunca özel bir öğretmenden tarafından eğitildi. Son derece meraklı ve yaratıcı olan bu çocuk 10 yaşındayken fizik ve kimya kitaplarına merak saldı.
12 yaşına geldiğinde ailesine yardım etmek için Port Huron ve Detroit arasında çalışan trende gazete satmaya başlayan bu çocuk evinde laboratuarı tren yük vagonlarında birine taşıyarak çalışmalarını burada sürdürmeye devam etti. Bu arada michael Faradayın (experimental research in electricity adlı yapıtını okudu ve çok etkilendi. Ve bunun üzerine kendi deneylerine ağırlık vererek düzenli çalışmaya başladı.
1878′de William Wallace’in yaptığı 500 mum gücündeki ark lambasından etkilenendi. Bunun üzerine daha güvenli ve daha ucuz bir yöntemle çalışan yeni bir elektrik lambası geliştirme çabası içine girdi. Daha sonra özel yüksek voltajlı elektrik üreteçlerinde elde ettiği akımla çalışan elektrik ampülünü buldu.
bu kişi sizin tahmin ettiğiniz gibi Edisondur. Zorlu geçen bir çocukluk dönemi ve azimle çalışarak geçen bir gençlik dönemi ve başarıyla biten bir yaşlılık dönemi.
olmanın en iyi püf noktası sabırlı olmaktır. Bir işin sonunda hayal kırıklığına uğradıysak yılmadan, yorulmadan, usanmadan denememiz lazım, Azimle inançla ve çalışarak her şeyin üstesinden gelebiliriz. İnsan isterse her şeyi değiştirebilir,insan istemezse hiçbir şey olmaz.
Bizim Albert Einstein , Grahem bell ve diğer Başarlı bir sürü insan bizim bu insanlardan ne farkımız onlar da bizim gibi insan Hayatta başarı sağlayan o kadar özürlü insanlar var ki onlar hayata 1-0 yenik başlayan insanlar onların başarılarıyla ilgili sayısız örnek verebilirim.
Başarı azim gerektirir, azim ise irade. Bazı hedefler, uğruna başarısız olmaya da değer. Gerçek başarı, başarısız olma korkusunu yenebilmektir. Başarılı için risk almak gerekir.
Thomas Edison’un dediği gibi; Başarının %1 zekâ, % 99 ise alın teridir.

İlginizi Çeker mi ? : Eşim Aşkım Olsun | Sema Maraşlı ’nın Son Kitabı başlıklı konuda Aşkım, Eşim ve Kitabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konu İçin Yapılan Aramalar :
edison un bugüne kadar taninmasinin nedeni nedir (51), edisonun başarılı olduğu alan (39), edisonun sabırlı olma özelliği (39), edison başarılı olduğu alan (33), bir ünlünün ingilizce hayatı (32), mucitlerin başarı öyküleri (26), edisonun başarılı bir mucit olmasını sağlayan sabırlı olma özelliği (26), albent eistein ve thomas edisonun hayatı (21), thomas edisonun başarılı olduğu alan (20), ünlü kişilerin ingilizce hayatı (16), thomas edison başarılı olduğu alan (16), bir ünlünün hayatı ingilizce (15), edisonun tanınması (15), ünlülerin ingilizce hayatı (14), ünlülerin hayatı ingilizce (13), edison un başarılı olduğu alan (13), ünlü kişilerin ingilizce olarak hayatı (12), thomas edison un başarılı olduğu alan (12), edisonun başarıları (12), thomas edison başarıları (11), thomas edison slayt indir (10), edisonun başarılı olduğu alanlar (10), edison nasıl başarılı oldu (7), 5 sınıf başarılı yaşam öyküleri (3), thomas alva edison başarılı olduğu alanlar (3), başarılı yaşam öyküleri uzun (2), başarılı yaşam öyküleri 3 tane (2), basarili olmus unlu kisilerin bireysel ozellikleri (2), basarili olmus bir ünlü nün özellikleri (2), edusun başarılı olmuş bireysel özellikleri (2), ünlüler ve başarılı olduğu alanlar (2), ünlülerin başarılarıyla ilgili kompozisyonları (2), thomas edison nun başarı sözleri nelerdir (1), basarili olmus unlulerin basari alanlari kisa ve oz (1), başarılı olmuş ünlüleri hayatı (1), tomas edisonnun mesleği ve ünlü olmasını sağlayan hizmetini yazınız (1), tomas edisonun başarılı olmasının (1), tomas EDİSONUN ÇOCUKLUĞU ÖZETİ (1), Tomıs edisonun mesleği ve ünlü olmasını sağlayan hizmeti (1), basarili kisilerin hayati (1), edisonun basarli hayati (1), Basarlli olmus unluler hakkinda arastima (1), Becerileriyle ünlü olmuş birisinin ünlü olmasını sağlayan şey nedir (1), edisonun hayatı ve başarıları (1), edisonun başarı öyküsü (1), Edison un başarı öyküsü ingilizce (1), engeli bir ünlünün hayatı (1), hayatta başarılı olmuş kişilerin nasıl başarılı olduğu anlatım (1), kendi alanlarında başarılı olmuş kişilerin başarı ile ilgili sözleri (1), mesleginde başarılıolmuş bir kişinin hayatını ve nasıl başarılı oldugu (1)
Share

Etiketler : , , , ,

Benzer Başlıklar :
Bunlar da İlginizi Çekebilir :
 • Duyu Organlarımızla İlgili Şiir
 • Tasarrufla İlgili Slogan
 • Emre Aydın – Belki Bir Gün Özlersin
 • çanakkale savaşı ile ilgili komposizyon
 • Mevlanayla İlgili Yazı

 • Bu Yazıyı Oylayın :
  Değerlendirmeniz=> Hiç Beğenmedim : 10 üzerinden 1Değerlendirmeniz => Beğenmedim : 10 üzerinden 2Değerlendirmeniz => Yetersiz : 10 üzerinden 3Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 4Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 5Değerlendirmeniz => Ortalama : 10 üzerinden 6Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 7Değerlendirmeniz => Beğendim : 10 üzerinden 8Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 9Değerlendirmeniz => Çok Beğendim : 10 üzerinden 10 (Toplam 3 kez oylandı; Oy Ortalaması: 10 üzerinden 6,67)

  (Oyunuzu yıldızların üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Değerlendirme sağa gittikçe olumlu yönde artar. Teşekkür ederiz.)
  Loading...Loading...

  2 Yorum var - “Thomas Edison ve Hayatta Başarılı Olmak”

  1. çok uzun :twisted:

  Yorum Yazın

  Üyelik gerektirmez. Anonim yorum yapabilirsiniz.

  :D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

  YORUMUNUZ ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR !
  *